Police na stenu sú praktické a vkusné

Ak nemáte kam uložiť malé drobnosti a nevadí vám, že budú vystavené oku každému, kto do miestnosti vstúpi, nainštalujte si na stenu jednoduchú poličku. Tá ponúka šikovný odkladací priestor, ktorý môžete umiestniť kdekoľvek na stenu. Užitočné budú najmä v bytoch, kde sa zíde každé voľné miesto či v miestnostiach, kde sa akosi zabudlo na poličky, ktoré sú súčasťou nábytku. Závesné poličky sú veľmi praktické. Umiestniť ich môžeme takmer kdekoľvek na stenu. Hodia sa do obývačiek, detských izieb či kuchýň alebo kúpeľní.

Drevené police

Najuniverzálnejšími a aj najviac používanými sú klasické drevené poličky. Sú veľmi jednoduché, skladajú sa často len z drevenej dosky a kovového držiaka, ktorý upevníme o stenu pomocou skrutky a hmoždinky. Hodia sa do každej miestnosti, kde sa nachádza aspoň jeden kus dreveného nábytku.

Moderné police

V obchodoch však nájdeme aj kusy, ktoré majú úložný priestor štruktúrovaný do viacerých stupňov alebo police, ktoré na ochranu pred prílišným usadzovaním prachu obsahujú aj vrchnú dosku. Mnohé kúpeľňové štúdia ponúkajú závesné poličky určené priamo do kúpeľne. Sú odlišné materiálom, pretože drevo by sa po čase mohlo znehodnotiť vplyvom vysokej vlhkosti, ktorá v kúpeľniach je. Preto sú vyrábané zo skla alebo plastov s kovovou konštrukciou, najčastejšie chrómovanou. Kvapky vody tak do materiálu nevsiaknu, ale zostanú na povrchu a jednoducho sa zotrú. Poličky inštalujeme približne do výšky čela dospelej osoby. Prach sa ukladá najviac pri zemi, preto poličky umiestňujeme vyššie, aby veci na nich uložené neboli príliš zaprášené. Vyššia poloha taktiež zabezpečí, že veci na poličke nebudú viditeľné z každého uhla pohľadu. Cena poličky závisí najmä od veľkosti drevenej dosky a taktiež materiálu. Tie najjednoduchšie zakúpime len za niekoľko eur.