Počítačové stoly

Počítač je technológia, bez ktorej by sme si dnes nevedeli predstaviť život. Prostredníctvom počítaču komunikujeme so svojimi kamarátmi a rodinou po celom svete, platíme účty a nakupujeme. Počítač by však mal byť správne umiestnený a keďže pri ňom trávime toľko času, mal by nábytok pre počítač poskytovať aj oporu a pohodlie.

Tvar a rozmery počítačového stola

Správny stolík na počítač by mal mať dostatok miesta. Na jeho hornej doske musí byť priestor na monitor, reproduktory, prípadne na nejaký poznámkový blok a dekoráciu. Okrem toho by mal mať každý počítačový stôl výsuvnú poličku na klávesnicu a myš. V spodnej časti stolíka by sa mala nachádzať skrinka na samotný počítač a odporúča sa samozrejme aj polička na tlačiareň. Keďže sa dá počítačový stôl pokladať za pracovný, väčšie kusy by mali byť vybavené aj niekoľkými zásuvkami na odkladanie rôznych vecí.

 

PC stoly – www.rz-nabytok.sk

Ergonómia

Počítačové stoly sa vyrábajú vo všetkých možných prevedeniach. Od najmodernejších, až po také, ktoré vyzerajú starožitne. Keďže mnoho z nás trávi za počítačom veľmi veľa času, mali by sme pri počítači dbať aj na svoje zdravie. Správne držanie tela za počítačom je skutočne dôležité a preto je okrem naozaj kvalitnej stoličky potrebné mať na stole aj miesto, kam sa dajú pohodlne oprieť nohy. Aj keď niektoré stoly oporu na nohy nemajú, treba na to myslieť a v tokom prípade si treba kúpiť stoličku, ktorá takúto oporu má.

Ponuka stolov je naozaj široká

Počítačový stôl nie je len záležitosťou kancelárii, ale aj domácnosti. Dnes sa dajú skutočne kúpiť všetky možné prevedenia a je len na človeku, pre čo sa rozhodne a čo sa mu páči. Ceny sú tiež rôzne a závisia hlavne od materiálu a detailu vyhotovenia. Vo všeobecnosti si stačí porovnať niekoľko kusov a potom si už len užívať pohodlie za počítačom.