Plynový krb

Grilovanie nielen chutne, ale aj štýlovo. To je heslo pre niekoľko plynových záhradných krbov, vďaka ktorým si pripravíte nielen chutné jedlo, ale zabezpečíte aj štýlový doplnok pre vašu záhradu. Plynové krby si ľahké na manipuláciu a prinášajú efekt klasického krbu na pevné palivo. Ich väčšinou špecifický dizajn vašu záhradu odlíši od tých ostatných a dá jej nadčasovosť.

Prevedenia plynových krbov

Plynové krby sú dostupné v rôznych prevedeniach. Najčastejšie sa v špecializovaných predajniach stretnete s plynovými krbmi s jednoduchým dizajnom. Tvorí ich zväčša len spodná časť z dreva, ktorá slúži na ukrytie propán-butánovej plynovej fľaše zabezpečujúcej prívod plynu k ohnisku. Ohnisko je vyrobené z nehorľavého materiálu a je často je prekryté sklom.

 

 

Záhradný plynový krv využijete ako zdroj tepla pri bazéne alebo na terase či na grilovanie mäsa. Ak krb nemá zabudovaný rošt na grilovanie, vrchný kryt jednoducho zložite a zameníte ho za mriežku, na ktorú naukladáte mäso. Plynový krb vám ušetrí čas pri zapaľovaní ohňa, keďže stačí len malý plamienok zo zápalky, ktorý sa spustením plynu v sekunde premení na oheň vhodný na grilovanie či ohrievanie. Plamienok v tomto krbe pôsobí veľmi esteticky.

Drevo do krbu patrí

Do plynového krbu nepotrebujete, tak ako to už z názvu vyplýva, žiadne tuhé palivo. Avšak oheň bez klátikov dreva vyzerá veľmi neprirodzene. Ku plynovým krbom sú preto dodávané keramické kúsky dreva či lávové skaly, ktoré jednak udržujú teplo a na druhej strane zakrývajú tento na prvý pohľad neprirodzený spôsob horenia.

Plynové záhradné grily sú určené pre náročných zákazníkov. Ich cena je v porovnaní s klasickými záhradnými krbmi niekoľkonásobne väčšia. Plynové záhradné krby zakúpite od 1200 €.