Plechové skrine sú lacné a kvalitné

S plechovými skriňami sa každý z nás už určite stretol v detstve. Nachádzajú sa napríklad vo väčších školách, kde si deti môžu uložiť svoje osobné veci, kým sú na vyučovaní. Tiež sa plechové skrine využívajú na kúpaliskách, plavárňach, alebo v šatniach robotníkov. Sú žiadané jednoducho všade tam, kde si ľudia potrebujú bezpečne uzamknúť svoje veci.

Možnosti využitia

Takýto nábytok je žiadaný aj v chemických závodoch, alebo na pracoviskách, kde sa škodlivé chemikálie musia udržiavať v bezpečnom odstupe od ľudí. Na takéto využitie existujú rôzne typy plechových skríň. Niektoré sú ohňovzdorné, ďalšie sa nedajú poleptať kyselinou, či inou agresívnou látkou. Väčšina skríň je zabezpečená centrálnym uzamykaním, takže sa do nej dostane len povolaná osoba.

Kovový nábytok vydrží viac

Plechový nábytok je žiadaný aj z ďalšieho skôr ekonomického dôvodu. Tieto skrine sa vyznačujú vysokou pevnosťou a z toho dôvodu sú oveľa viac trvácnejšie, ako klasické drevené, či plastové. Využívajú sa aj ako nosné priečky v skladoch, či archívoch, kde musía udržať tisíce kníh a dokumentov, či iných ťažkých predmetov. Výrobca vám dokáže poskytnúť aj skrine na mieru, podľa vašich náročných požiadaviek. Výrobné náklady takéhoto typu kovového nábytku na sú ale o dosť vyššie, takže sa výrazne môže odlišovať jeho predajná cena od klasicky sériovo vyrábaných kusov podobných rozmerov. Preto niektoré spoločnosti zaoberajúce sa výrobou takýchto skríň neposkytujú predaj špeciálnych jednotlivo vyrábaných modelov, ktoré sú mimo katalóg.

Estetika a dizajn

Takýto nábytok nemá primárne estetickú funkciu, takže farba plechových skríň je z pravidla šedá. Na požiadanie sa ale samozrejme dajú vyrobiť aj dvierka, či celé skrine rôznych farieb ako je biela, modrá, či žltá. Toto farbenie si však vyžaduje špeciálnu dodatočnú úpravu pri výrobe.