Plechová garáž rýchlo a lacno

Nechať stáť auto len tak na ulici či pred domom môže každému majiteľovi tátoša na štyroch kolesách priniesť veľa problémov. Auto je totiž vystavené pred očami zlodejov, ktorý sú dnes naozaj rafinovaný a s odomknutím auta nemajú takmer žiaden problém. Neplechu na voľne stojacom aute nám môže spraviť aj počasie. Prudké lejaky či krúpy nám môžu auto výrazne poškodiť a spôsobiť nám tak vysoké finančné škody. Autá by sme si preto mali schovávať do prístreškov či garáží. Ak nie je možné postaviť klasickú murovanú garáž alebo nechcete do nej investovať príliš veľa finančných prostriedkov, jej vhodnou alternatívou je plechová garáž.

 

Rýchla a jednoduchá výstavba

 

Plechová garáž sa vyznačuje veľmi rýchlym vystavaním. Dodávateľ vám všetky komponenty dodá podľa vopred dohodnutých rozmerov. Z jednotlivých komponentov si garáž jednoducho postavíte aj vlastnými rukami. Montáž zvládnete aj za jeden deň. Základom každej plechovej garáže je konštrukcia, ktorú musíme ukotviť do zeme. Pri stavaní konštrukcie sa nevyhnete zváraniu, keďže je dodávaná v demonte. Na postavenú konštrukciu upevníme jednotlivé plechové tably pomocou skrutiek či opäť zvarom. Plech je dodávaný v pozinkovanej forme alebo je farebne upravený podľa vlastného výberu odtieňa.

 

Veľké množstvo prevedení

Plechové garáže sú dodávané v rôznych prevedeniach. Keďže sú všetky vyrábané na mieru, rozmery garáže si určuje sám zákazník. Strecha garáže môže mať spád strechy dozadu alebo lámaný na dve časti. Systém otvárania dverí je možné zvoliť vyklápací alebo dvojkrídlový. Firmy špecializujúce sa na výrobu týchto garáží vám dokážu vyrobiť aj atypický kus. Postačí vám predložiť nákres a vaša garáž bude vyrobená do niekoľkých dní.

Plechová garáž nie je určená výlučne na uskladnenie auta, ale aj rôznych domácich potrieb či materiálov. Mnohé prevedenia plechových garáží preto obsahujú aj rôzne úložné poličky.

 

Nevýhody plechovej garáže

Plechové garáže prinášajú aj niekoľko nevýhod. Spoje medzi jednotlivými tablami plechu, najmä pri styku stien so strechou, nie vždy presne doliehajú, preto sa v týchto miestach vytvárajú škáry. Tento nedostatok sa prejavuje najmä v zime, pretože cez ne preniká do garáže sneh. Garáž má taktiež slabé izolačné vlastnosti, preto v nej čakajte približne rovnakú teplotu ako v okolitom prostredí. V lete sa v plechovej garáži naopak teplo kumuluje, preto je v nej na nevydržanie.

 

Plechovú garáž rozmerov 3,5 x 5 m zakúpite už od cca 460 €. záleží aj od  garážovej  brány