Ortopedické matrace

O tom, že matrac má veľký vplyv na to, ako sa človek v noci vyspí, dnes už niet pochýb. Nesprávny matrac nás nielenže oberá o kvalitný spánok, ale mnohí na túto chybu doplatia aj bolesťami chrbtice. Výber správneho matracu by sme teda naozaj nemali podceňovať.

Ortopedické matrace sa krásne prispôsobia tvaru tela človeka, teda zachovajú tvar chrbtice, čím sa chrbtové svalstvo dokonale uvoľní. Ortopedické matrace nie sú určené len pre ľudí trpiacich bolesťami chrbta a podobnými problémami, ale aj všetkým tým, ktorí chcú takýmto ťažkostiam predchádzať. Takisto deti potrebujú kvalitný ortopedický matrac, ktorý pomôže predchádzať prípadným deformáciám chrbta a zaručí príjemný spánok našim najmenším.

 

Výber matraca

Ponuka ortopedických matracov je dnes taká široká, že si vyberie určite každý. Ak v ponuke jednotlivých predajní nenájdete presne takým matrac, aký hľadáte, dá sa tiež vyrobiť na mieru. Ortopedické matrace môžu byť vyrobené z rôznych materiálov a rôznymi technológiami. Každý materiál má svoje výhody i nevýhody. Popri syntetických materiáloch sú obľúbené aj ortopedické matrace z kokosového vlákna, čo je prírodný materiál. Pre alergikov by mali byť samozrejmosťou antialergické ortopedické matrace. Dôležité je pri výbere matraca zhodnotiť, pre akú hmotnosť je určený. Iný matrac totiž bude vhodný človeku s hmotnosťou 60 kg a iný zasa 100-kilovej osobe. Pozornosť venujte aj poťahovému materiálu. V ideálnom prípade by mal byť snímateľný, čo vám umožní ľahko ho vyprať.

 

Ceny ortopedických matracov

Kvalitný ortopedický matrac môže stáť veľa peňazí. Treba to však brať tak, že je to investícia do zdravia a navyše na niekoľko rokov. Ceny závisia od veľkosti matraca, použitého materiálu a ďalších faktorov. Zhruba treba rátať s cenou od 100 Eur vyššie za jeden kvalitný ortopedický matrac bežných rozmerov. Neštandardné rozmery bývajú o niečo drahšie ako matrace štandardných rozmerov. Ortopedický matrac si možno kúpiť v rôznych špecializovaných obchodoch, obchodoch s nábytkom, alebo tiež prostredníctvom internetových predajní. Ak si nie ste istí s výberom, nechajte si poradiť od skúsených a overených predajcov.