Odrážadlá a kolobežky

Pre deti, ktoré ešte nedokážu plne využiť výhody  ktoré ponúka bicykel odporúčame odrážadlo. Je to taký medzistupeň medzi trojkolkou a bicyklom. Je vhodný pre deti od jedného roku života. Každé dieťa si ho určite zamiluje. Je jednoduchý na obsluhu a pritom poskytuje dokonalú zábavu.

 

Lacné odrážadlá

Cena odrážadiel je ovplyvnená hlavne ich konštrukciou a dizajnom. Veľkú rolu hrajú použité materiály. Najlacnejšie sú samozrejme výrobky, ktorých konštrukčným materiálom je výhradne plast. Ak sa jedná o hliníkový rám, cena je už mnohonásobne vyššia. Ak si zvolíte odrážadlo s motívom zobrazujúcim známu rozprávkovú postavičku, rovnako si za tento nadštandard priplatíte. Pre rodiny s nižším finančným rozpočtom ale máme dobrú správu, lacné odrážadlá netrpia žiadnymi nedostatkami. Kúpou lacného odrážadla získate plnohodnotný výrobok, ktorý dokonale uspokojí potreby vášho dieťaťa.

 

Odporúčame: Kolobežky

 

Opatrnosť

Pri jazde na bicykli alebo na odrážadle je nutné venovať zvýšenú pozornosť bezpečnosti dieťaťa. Používanie ochranných prostriedkov ako je napríklad prilba by malo byť samozrejmosťou. Odrážadlo by malo byť využívané iba na vhodných priestoroch akými sú napríklad parky alebo detské ihriská. Vyvarujte sa prudkým klesaniam.

 

Výhody odrážadla

Odrážadlo si vaše dieťa určite zamiluje. Jazda na odrážadle je vhodná nielen ako odporúčaná fyzická aktivita ale navyše podporuje rozvoj stability. Odrážadlo je spôsob, ako motivovať dieťa k pohybu a k fyzickej aktivite.