Obývacie steny

Obývacie steny prešli v posledných rokoch skutočným vývojom. Každý z nás vie, že to čo bolo moderné v minulosti, dnes už moderné nie je. Svet sa mení, ľudia sa menia a preto sa menia aj trendy v nábytkárstve. Kedysi bol človek rád, keď mohol svoju obývačku zaplniť obývacou stenou, ktorá siahala od dlážky po strop a od ľavej steny k pravej, mala obrovské množstvo poličiek a vitrín, do ktorých si ukladali ľudia všetky svoje cennosti. To bol v tej dobe ideálny sektorový nábytok.

 

Nábytkový minimalizmus

Dnes je to úplne inak. Rozdiel vidno hneď na prvý pohľad a to už na veľkosti. Momentálne sa za modernú obývaciu stenu pokladá tá, ktorá nechá popri sebe vyniknúť aj stene za ňou. Najväčším hitom je pár skriniek na dlážke, ktoré siahajú maximálne do výšky jedného metra a na stene pár poličiek. Ak má človek záujem o vyššiu skriňu, môže k takýmto skrinkám pridať ešte jednu vysokú, úzku vitrínu. Takéto usporiadanie nábytku dovolí človeku pohrať sa aj s farbami na stene. Tie by mali byť také, aby samotnú obývaciu stenu dotvárali a nechali jej vyniknúť.

 

Farba obývacej steny

Čo sa týka farieb, tak v prípade moderných obývacích stien je momentálne v móde vysoký biely lesk. Nie každému sa takéto prevedenie však páči a preto aj dnes nájdeme ešte rôzne moderné obývacie steny z dreva, v rôznych farebných odtieňoch, od tej najbledšej až po tmavo hnedú. Moderný nádych dajú obývacej stene aj ostré a jednoduchá tvary. Sklo sa využíva dnes už menej, ale stále ho netreba zatracovať. Dnes už totižto nie je len prostriedkom na presklenie vitrín, vyrábajú sa z neho celé skrinky, ktoré sa dajú považovať za jedny z najluxusnejších a najmodernejších.

 

Sedenie

Aby bola obývačka nielen vkusná ale aj pohodlná, treba dbať na výber sedacieho nábytku. Do obývačky samozrejme nepatria stoličky ale gauč alebo kreslo. Dnes sú veľmi obľúbené pohodlné rohové sedacie súpravy a v moderných domácnostiach aj sedacie vaky. výber je len na vás. Zvoľte si taký sedací nábytok, ktorý najviac vyhovuje vášmu vkusu.

obývačka v rustikálnom štýly

Doplnky v obývačke

Ak teda človek túži po modernej obývačke musí si vybrať modernú obývaciu stenu. Tá by mala byť malá, ale s dostatkom priestoru na uskladnenie dôležitých vecí. Samozrejme vždy treba myslieť aj na doplnky. V tomto prípade je veľmi dôležitá stena za obývacou stenou, pretože tá stenu dotvorí. Okrem toho treba zvoliť nejaký obraz, sviečky alebo vázy a potom si svoju obývačku už len v pokoji užívať.