Obývacia izba s výhľadom na terasu

Vyberáte si projekt pre váš nový rodinný dom a hľadáte vhodnú dispozíciu? Všetko samozrejme závisí od vašich priestorových a finančných možností. My vám dnes ale predstavíme jednu koncepciu, ktorú si určite zamilujete. Reč je o prepojení obývacej izby s terasou.

 

Veľká obývacia izba

Obývacia izba by mala byť v prvom rade dostatočne veľká a priestranná. Je lepšie voliť menej prvkov a zachovať tak dostatočnú vzdušnosť. Zopár štýlových doplnkov ako napríklad biokrb od ghenio.sk alebo veľký pohodlný kožený gauč budú dominovať celému priestoru.  Vyhnúť sa treba výrazným farebným kombináciám.

 

terasa

 

Prepojenie s terasou

Ideálne prepojenie terasy a obývacej izby dosiahneme použitím takzvaných francúzskych okien. Veľké presklené plochy vám umožnia naplno si vychutnávať pohľad na otvorenú alebo čiastočne krytú terasu a zároveň poskytnú dostatok svetla počas celého dňa.  Netreba zabúdať ale ani na tienenie, ktoré môže mať podobu závesov, roliet alebo látkových žalúzií.

 

Zariadenie terasy

Terasa a jej vybavenie by mala byť v harmónii s vnútorným priestorom, s ktorým je v priamom prepojení. V našom prípade by mala ladiť s obývacou izbou. Dôležité je napríklad vybrať vhodnú farbu pre terasové dosky. Tie by mali farebne korešpondovať s farebnou škálou nábytku v obývačke. Určite nebude na škodu ak zladíte aj štýl doplnkov v týchto dvoch priestoroch.

 

Rada na záver

Nie ste si istí, či je pre vás prepojenie terasy a obývacej izby tým pravým riešením? Nebojte sa. Určite si to zamilujete.  Ak sa vám bude zdať priestor príliš otvorený, môžete na veľké sklenené plochy použiť krycie dekoratívne fólie.