Obrazy na stenu

Rôzne obrazy majú v našich interiéroch pevné miesto. Sú skrášlením a spestrením nášho príbytku a navodzujú príjemnú atmosféru. Holé steny si priam pýtajú nejaké to spestrenie a závesné obrazy sú v tomto smere praktické a ponúkajú množstvo variácií.

Podľa čoho si vyberať obrazy?

Obrazy si treba vyberať podľa viacerých kritérií. Okrem iného závisí výber od toho, kam plánujeme daný obraz umiestniť – iné sa hodia do obývačky a iné napríklad do detskej izby. Tiež pri výbere dbáme na to, aby v nás daný obraz vyvolával príjemné pocity a pozornosť treba venovať aj rámu. Všetko by malo pekne ladiť s celkovým zariadením danej miestnosti.

Výber obrazov je široký

Dnešný výber obrazov je skutočne široký. Trh nám ponúka obrazy rôznej veľkosti ako aj rôznych tvarov, takže nie je problém nájsť vhodný obraz do každej miestnosti. Hitom sú dnes aj obrazy v podobe fotografie na plátne. Môžete si tak dať urobiť obraz z niektorej z vašich fotografií, pričom budete mať záruku originality.

Kde nakupovať obrazy?

Obrazy na stenu si možno kúpiť viacerými spôsobmi. Predávajú sa v špecializovaných obchodoch s umeleckými predmetmi, taktiež v obchodoch s nábytkom, nejaké nájdete aj v kníhkupectvách. Výhodou je, že si daný obraz pred kúpou môžete dôkladne prezrieť a tak vidieť, či vám skutočne vyhovuje a odhaliť tiež prípadné nedostatky. Kupovať obraz možno aj cez internet. Výhodou je zaiste širšia ponuka, no na druhej strane si vybraný obraz nemôžete poriadne obzrieť.

Možnosťou, ako získať pekný a originálny obraz, je aj osloviť nejakého maliara, aby pre vás obraz podľa vašich predstáv namaľoval. Prípadne skúste prehľadať ponuku inzertných portálov, kde rôzni umelci vystavujú svoje diela a ponúkajú ich na predaj. V prípade fotografií na plátno stačí zájsť do fotoateliéru a popýtať sa na túto službu. Ak by vám náhodou nevedeli vyhovieť, určite nájdete takúto službu v internetových fotoslužbách.

Ceny obrazov

Ceny obrazov sú rôzne a závisia od ich veľkosti ako aj od umeleckej hodnoty. Tie najlacnejšie kúpite už za pár Eur a tie s veľkou umeleckou hodnotou vás môžu stáť tisícky Eur. Pre bežných ľudí nie je zväčša dôležité mať doma vyslovene drahé umelecké dielo, no umeleckí fajnšmekri si zasa hocičo na steny nezavesia.

Na záver

Vhodný obraz dodá každej miestnosti tú správnu atmosféru a zútulní naše bývanie. Výhodou závesných obrazov je aj to, že ich môžete meniť podľa nálady.