Obklady z imitácie kameňa

Najobľúbenejším obkladovým materiálom je jednoznačne kameň . Ten pôsobí maximálne prírodne a je z neho možné vyčariť rôzne vzory či priamo z neho vymurovať nádherný múrik. Jeho výhodou je nielen lákavý výzor, no taktiež životnosť. Kameň totiž vydrží bez väčšej údržby niekoľko desaťročí. Niekedy je však použitie kameňa nemožné. Kameň sa vyznačuje veľkou hmotnosťou, kvôli ktorej sa neudrží na niektorých typoch podložného materiálu. Prírodný kameň sa taktiež nehodí do interiéru, teda na obklady so vzorom prírodného kameňa musíme použiť iný typ obkladu. V týchto prípadoch určite oceníte imitáciu kameňa, ktorá ten pravý vždy adekvátne nahradí.

 

Kde všade sa hodí imitácia kameňa?

Imitácia kameňa je nenahraditeľným obkladovým materiálom, ktorý si zachoval všetky vlastnosti prírodného kameňa. Je určený hlavne na dotvorenie interiérov a exteriérov k docieleniu atraktívneho vzhľadu. V súčasnosti je imitácia kameňa veľmi štýlová a ako obkladový materiál sa dá použiť úplne kdekoľvek. Imitácia kameňa je vhodná na obloženie soklov, múrikov či vonkajších murovaných krbov. Tento obklad sa využíva aj ako alternatíva omietky na vonkajších stenách domov. V interiéry poslúži ako vhodný štýlový doplnok. Imitáciou kameňa môžeme obložiť časti stien, priestor v okolí krbu, môžeme ju taktiež použiť ako náhradu obkladačiek v kuchyni či kúpeľni.

 

Vlastnosti imitácie kameňa

Imitácia kameňa je dodávaná najčastejšie vo forme pásikov, ktorých povrch je nerovnomerný. Týmto stvárnením sa výrobcovia snažia napodobniť prírodný kameň . Obklad je vyrábaný zo zmesi piesku, cementu a materiálov, ktoré dodávajú pevnosť a pružnosť. Jednotlivé elementy imitácie kameňa sa vďaka použitým materiálom vyznačujú vysokou pevnosťou a malou váhou, ktorá hmotnostne nezaťaží žiadnu stenu. Predná strana obkladu, ktorý imituje kameň je členitá, čo lepšie stvárni nerovnorodosť povrchu prírodného kameňa. Odvrátená strana je však hladká, vďaka čomu sa imitácia kameňa na podklad veľmi ľahko lepí.

Imitácia kameňa je spojením štýlového vzhľadu, ľahkej inštalácie a priaznivej ceny. Jeden m2 tohto obkladu zakúpite za cca 35 €.