Obklad do kuchyne

Kuchyňa je miestom, kde sa realizuje mnoho z nás. Kulinárske umenie skúša veľa ľudí pri každej príležitosti a preto nie je divu, že sa chceme v kuchyni cítiť naozaj dobre. K perfektne zariadenej kuchyni neparí iba dokonalá kuchynská linka, žiarivé elektrické spotrebiče a kvalitný riad. Veľkú rolu zohráva aj kuchynský obklad a steny. Práve správny výber obkladu do kuchyne je kľúčový v celkovom dojme kuchyne.

Kuchynské mozaiky

Mozaiky sa dnes tešia v kuchyniach veľkej obľube. Mnoho ľudí sa na mozaiky stále spolieha hlavne preto, lebo sa z nich dá na našom trhu skutočne vybrať, keďže každá spoločnosť, ktorá obklady ponúka, ich vo svojich katalógoch má. Ešte stále sa dajú kúpiť mozaiky s motívom ovocia, zeleniny alebo kvetov. Tie by sme však v modernej kuchyni hľadali asi len veľmi ťažko a preto si ich ľudia dávajú hlavne do kuchýň na chatách. Existuje však aj obrovské množstvo druhov mozaiky, ktorá sa za modernú určite označiť dá. Trendové sú dnes mozaiky, v ktorých rôzne odtiene jednej farby plynulo prechádzajú do seba alebo mozaiky jednej výraznej farby v kombinácií s inou, pričom obľúbená je hlavne farba bordová a fialová.

 

Chaotický obklad

Dnes sa v kuchyniach čoraz častejšie objavuje aj obklad bez zjavného usporiadania. Vo všeobecnosti ide o farebné obklady, ktoré sú v prudkom kontraste s nenápadným nábytkom a ostatným zariadením. Čo sa farieb týka, využíva sa hlavne zelená, modrá, oranžová, ale aj odtiene hnedej. Pri takomto obklade ide v podstate o to, že obkladačky sú v rôznych odtieňoch jednej farby a na stenu sa ukladajú náhodne. Obyčajne sa takto obkladá štyrmi alebo piatimi druhmi obkladačiek a celkový dojem je obyčajne nad očakávania majiteľa kuchyne.

 

Kamenný obklad do kuchyne

Kameň je v kuchyni u nás ešte stále pomerne nepoužívaný. Mnoho z nás si radšej volí klasické obkladačky ako také, ktoré pripomínajú kameň. Kameň však dokáže v kuchyni urobiť skutočné zázraky, ak človek vie, ako ho správne použiť. Základom je v tomto prípade veľká kuchyňa. Kameň sa totižto hodí len do veľkých priestorov, v ktorých môže vyniknúť. Okrem toho, je dôležité to s kamenným obkladom v kuchyni neprehnať. Úplne stačí, ak sa kameňom obloží časť jednej steny, obyčajne tej, ktorá je oproti oknu. Ostatné steny by mala zdobiť len nenásilná maľovka.