Praktické nočné stolíky

V spálni trávime obyčajne až tretinu dňa. Niekedy aj viac. Práve preto sa nám okrem postele zíde v spálni aj pár centimetrov štvorcových osobného priestoru. Priestoru, kam by sme si mohli odložiť veci ako dobrú knihu, okuliare na čítanie, pohár vody alebo budík, či mobilný telefón. Takýto priestor dokonale poskytuje nočný stolík.

Aký nočný stolík si vybrať?

Existuje samozrejme viacero kritérií, podľa ktorých sa dá vhodný nočný stolík vybrať. Prvým z nich je celkový dojem spálne. Ak má človek v spálni určitý druh nábytku, povedzme moderný kovový, mal by si podľa neho vybrať aj nočný stolík. Ten by v takomto prípade mal tiež byť kovový, aby v izbe nepôsobil rušivo. Okrem toho je dôležité vybrať si správny materiál. Aj v tomto prípade ide o čisto individuálnu voľbu. Ak človek uprednostní lacnejšiu verziu, môže si zakúpiť nočný stolík z lacnejšieho materiálu, akým je napríklad drevotrieska alebo jednoduchý kov. V prípade, že viete oceniť kvalitu, sú pre vás určené nočné stolíky z masívu. Masívne drevo je snáď ten najvýhodnejší materiál, ktorý sa dá na nočné stolíky použiť. Ak sa vám takýto stolík hodí do spálne, nemáte nad čím iným uvažovať. Treba sa však pripraviť na vyššiu cenu. Nočný stolík z masívu bude človeka stáť okolo sto eur.

 

Úložný priestor alebo zásuvky?

Už sme spomínali, že hlavnou funkciou takéhoto stolíka je odkladanie osobných vecí počas spánku. To znamená, že na nočný stolík, respektíve doňho, by sa mali všetky takéto veci zmestiť. Ak si človek vyberie stolík, ktorý má len vrchnú odkladaciu dosku a štyri nohy, bude naň môcť umiestniť len lamu, budík a pár iných vecí. Preto sa odporúča vyberať si nočné stolíky, ktoré majú úložný priestor a zásuvky. Výrazne sa takto zvyšuje funkčnosť stolíka a jeho praktická použiteľnosť. Veľmi jednoducho sa potom do neho zmestia aj časopisy, knihy, prípadne ovládače od televízie a iné, v spálni potrebné veci.