Nafukovacie matrace

Každý z nás vie, že postelí nikdy nie je doma dosť. Ak náhodou privítame v dome nejakú väčšiu návštevu, musíme sa v noci obyčajne tlačiť. Keďže nikto z nás si pravdepodobne nemôže dovoliť doma skladovať postele navyše, využívame dnes častejšie nafukovacie matrace. Okrem toho, že sa na nich dá spať, vedia poslúžiť aj na iné účely. Na čo všetko sa teda dajú nafukovacie matrace použiť?

Matrace namiesto postele

Samozrejme nafukovacie matrace sú primárne určené na prechodné spanie. Ak teda príde návšteva, môže sa pár nocí vyspať na takomto matrace. Ich výhodou je nepochybne spratnosť, keďže ich stačí po použití vyfúkať a následne veľmi jednoducho uskladniť.

 

Pre pohodlné sledovanie televízie

Nafukovacie postele sa dajú rovnako pohodlne použiť aj pred televíziou. Aj v tomto prípade sa využíva ich základná vlastnosť a to, že sa dajú jednoducho nafúkať a následne vyfúkať. Za pár minút máte pohodlný, mäkký matrac nafúknutý a tak isto rýchlo aj uprataný. Keďže každý rád pozerá televíziu v čo najväčšom pohodlí a pokoji, využíva tieto matrace čoraz viac ľudí.

Nafukovacie matrace na dovolenke

Nafukovacie matrace sú taktiež veľmi populárne medzi dovolenkármi. Keďže sú matrace skutočne spratné, dajú sa jednoducho na dovolenku vziať. Na mieste stačí matrac nafúknuť a človek môže pohodlne spať. Samozrejme, ak ide o dovolenku v hoteli, obyčajne nie je takýto matrac potrebný. Ocenia ho však hlavne turisti, ktorí sa chystajú do stanu. Nafukovací matrac je totižto v stane určite pohodlnejší ako napríklad karimatka.

Nafukovacie matrace sú teda skutočne praktické a dajú sa použiť na rôzne účely. Ich cena je rôzna a závisí hlavne od prevedenia a kvality materiálu, z ktorého sú vyrobené. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že nafukovací matrac pre jedného človeka stojí okolo dvadsať eur a pre dve osoby raz toľko.