Nafukovací bazén

Letné mesiace sú plné slnka a teplých dní, kedy je dobré sa schladiť. Nie každý sa môže pochváliť tým, že býva neďaleko kúpaliska a preto čoraz viac ľudí využíva možnosť bazénov doma v záhrade. Dôležité je sa rozhodnúť pre správny bazén. Ako si teda vybrať ten, ktorý vám bude vyhovovať? Kritérií je samozrejme viac.

Cena nafukovacieho bazéna

V prípade kúpy bazénu bude asi u mnohých ľudí rozhodovať cena. Keďže bazén rozhodne nepatrí k vybaveniu, ktoré by bolo nevyhnutné, nie je jednoduché sa rozhodnúť, koľko doňho investovať. Ak si však človek bazén kúpiť chce, mal by si byť vedomý toho, že ceny nafukovacích bazénov sú skutočne rôzne. Tie najmenšie okrúhle bazény, s priemerom asi tri metre a hĺbkou sedemdesiat centimetrov sa dajú kúpiť už od sedemdesiat eur. Ich cena samozrejme stúpa s rozmermi. Rodinný nafukovací bazén s filtráciou, dlhý približne päť, široký štyri a hlboký jeden meter stojí približne päťsto eur.

 

Veľkosť bazéna

Veľkosť nafukovacieho bazéna je taktiež na samotnom človeku. Ak má pred domom malú záhradku a chcel by bazén, v ktorom si môže na slniečku posedieť, stačí mu okrúhly bazén s priemerom tri či štyri metre a hĺbkou do jedného metra. V prípade, že chce v bazéne využiť napríklad aj nafukovačku alebo sa v ňom zahrať s deťmi, mal by si vybrať väčší. Ideálne rodinné bazény sú päť metrov dlhé a štyri metre široké s hĺbkou nad jeden meter.

 

Účel

Na močenie nôh vo vode samozrejme stačia bazény malé. Ak však človek chce v bazéne ležať na nafukovačke, hádzať si loptu alebo len tak popíjať vychladený nápoj s niekoľkými priateľmi, mal by si zvoliť bazén väčší, najlepšie nejaký rodinný. Hĺbku bazéna treba voliť podľa toho, či bude bazén slúžiť hlavne malým deťom alebo dospelým.

 

Nafukovacích bazénov je teda v obchodoch dosť a je len na človeku, čo potrebuje a čo sa mu páči. Nafukovacie bazény majú obrovskú výhodu v tom, že sú ľahko spratné. To znamená, že keď teplé dni pominú, stačí ho vypustiť, vyčistiť a zbaliť. Ďalšie leto následne len opäť vytiahnuť. Ak teda po bazéne na dvore túžite, kúpu nafukovacieho zvážte.