Nábytok v akcii

Dnes prevláda trend šetrenia prakticky vo všetkom, čo sa v našom živote deje. Mnoho z nás sa snaží zaplatiť za to, čo potrebuje alebo chce len toľko, koľko je nevyhnutné. To isté platí aj v prípade nábytku. Slovenský trh je plný nábytku, ktorý sa dá považovať za skutočne lacný. So všetkými lacnými vecami však prichádza aj riziko a inak tomu nebude ani v tomto prípade.

 

Riziko lacných materiálov

Lacný nábytok je logický vyrobený z materiálov, ktoré sú menej kvalitné ako tie, ktoré sa používajú na nábytok drahý. Z toho samozrejme vyplýva niekoľko nevýhod. Lacné materiály majú v prvom rade nižšiu životnosť ako tie drahé. Často krát sa stáva, že nábytok príde poškodený už z výroby alebo sa poškodí pred kúpou. Ak aj nie, určite sa tak stane počas používania. Obité rohy a otlčené stoličky sú to, na čo sa musíte v prípade lacného nábytku skutočne pripraviť. Netvrdíme, že drahý nábytok sa takto poškodiť nemôže, iba to, že lacný sa zničí rozhodne skôr.

 

Neoriginalita lacného nábytku

To, čo je lacné sa obyčajne vyrába vo veľkých množstvách. Inak tomu nie je ani v prípade lacného nábytku. Pásová výroba znižuje náklady a preto sa netreba v prípade lacného nábytku tešiť na žiadne originálne nápady. Rôzne rady lacných nábytkov sa na seba podobajú a často krát sa odlišujú len farbou a minimálnou zmenou tvaru. Okrem toho, ľudia majú tendenciu lacný nábytok nakupovať a preto sa pravdepodobne stane, že nábytok uvidíte aj niekde inde ako vo svojej obývačke alebo kuchyni.

 

Kam áno a kam nie

Aj keď sa dá na lacnom nábytku skutočne ušetriť, do istých kusov sa predsa len oplatí investovať za každých okolností. K takémuto nábytku nepochybne patrí detský nábytok. Ten by rozhodne mal byť kvalitný a hlavne bezpečný, čo sa o lacnom nábytku vždy povedať nedá. Rovnako by sa nemalo šetriť na stoličkách a posteliach, ktoré by mali byť hlavne pohodlné. Ak však idete nakupovať nábytok, akým sú napríklad stoly alebo steny do obývačky a ste si vedomý spomínaných rizík, nemáte prečo lacný nábytok nezvoliť.