Nábytok na mieru

Množstvo ľudí sa pri zariaďovaní domácnosti rozhodne pre nábytok vyrobený na mieru. Takýto nábytok je dokonale prispôsobený pôdorysu miestností, keďže je vyrobený presne podľa jeho vlastností. Firmy, ktoré ponúkajú výrobu nábytku na mieru zabezpečia, že zákazníci pre návrh nábytku nemusia nikam chodiť. Ich zástupcovia navštevujú klientov priamo v ich domovoch a na základe obhliadky priestoru spoločne navrhnú tvar a štýl nábytku.

Dokonalé prispôsobenie sa priestoru

Najväčšou výhodou nábytku na mieru je dokonalé prispôsobenie k ostatnému priestoru. Vďaka tomu sa môžeme vyhnúť rôznym nepríjemnostiam, ktoré nás stretávajú s bežným nábytkom. Rozmery nábytku sú navrhnuté tak, aby nikde nezavadzal a aby bol dokonale umiestnený, bez žiadnych voľných priestorov medzi jednotlivými kusmi nábytku, ktoré kazia celkový dojem.

 

Zrkadlo vkusu

Nábytok na mieru dokáže presne odzrkadliť predstavy a štýl ľudí v domácnosti. Nie je žiadnym problémom vyrobiť netypický kus nábytku, ktorý by sa v obchodoch hľadal len veľmi ťažko. Interiér sa tak stane jedinečným a originálnym.

Cena

Cena nábytku na mieru je vzhľadom na jeho kvalitu priaznivá. Vďaka veľkej konkurencií sledujeme jej pokles. Suma za konkrétny kus nábytku je daná použitým množstvom a typom materiálu a náročnosťou zhotovenia. Nábytok na mieru je v mnohých prípadoch v konečnom dôsledku lacnejší ako ten z masovej výroby. Prejavuje sa to najmä v kuchyniach, v ktorých sa rozmiestnenie jednotlivých kusov nábytku musí odvíjať od rozmiestnenia inštalácií v stenách. Hlavným problémom je nutnosť prerobenia vodoinštalácie a elektrických rozvodov, ktoré nie sú dovedené priamo k drezu či svietidlám zabudovaným v nábytku. Kvôli tomu sa náklady na zariadenie kuchyne značne zvýšia.

Nábytok vyrobený na mieru je dlhotrvajúcou súčasťou priestoru, ktorá si vďaka svojej kvalite a vhodnosti k pôdorysu nevyžaduje po dlhé roky žiadnu zmenu a tým šetrí mnohé finančné prostriedky.