Nábytok do spálne – naše tipy

Nábytok v obývačke už máte, kuchyňa je vynovená novou linkou a kúpeľňa bola dokončená ako prvá. Teraz je na rade spálňa, miesto lásky a pokoja. Záleží nielen na usporiadaní a osvetlení, ale aj na nábytku. Výber je naozaj pestrý, treba si v ponuke nájsť to svoje.

 

Samotný nábytok

Po farbe stien a približnej predstave o rozložení nábytku treba vyberať jednotlivé časti. Je na vás a vašom finančnom rozpočte, kde budete nakupovať a pre aký štýl sa rozhodnete. Stále aktuálne sú roštové postele, a to najmä kvôli pocitu priedušnosti a jednoduchosti. Niektorí dávajú prednosť masívnemu drevu, ktoré býva kvalitne opracované a dobre znesie aj zub času.

Čo sa týka farieb platí, že menší priestor lepšie vynikne vo svetlejších farbách a väčšia, priestrannejšia spálňa, môže byť zariadená i v tmavších odtieňoch dreva či plastu. Na záver ešte myslite na kvalitu – dobrý nábytok od kvalitného výrobcu vám vydrží naozaj dlho. Nábytok sa predsa nekupuje na krátky čas, mal by toho zvládnuť čo najviac. Obzrite si preto napríklad nábytok Divendoor, ktorý je nielen moderný ale aj účelný a predovšetkým kvalitný.

 

vstavaná skriňa v splálni

 

A čo skriňa?

Posteľ máte, komody tiež, zostáva už len otázka skríň. Môžete sa rozhodnúť, či skrine budú v samotnej spálni, alebo ich presuniete do chodby. Ak máte miesto ešte bude treba premyslieť konštrukciu. Pokiaľ siahnete po spálni aj so skriňou, tzv. kompletná zostava, budete ju mať celú zladenú v jednom štýle a problém tak pre vás odpadá.

Často sa však stáva, že skriňa zo zostavy domácnosti nevyhovuje – buď je dosť malá, alebo naopak priveľká a je s jej umiestnením problém. Riešením sú kvalitné spálňové skrine robené na mieru. Skrine tak budú priestrannejšie a vnútorné usporiadanie si budete môcť rozložiť podľa seba, ako napríklad počet šuplíkov, rozmery poličiek a výšku priestoru na vešanie. Navyše ak disponujete malou spálňou časť skrine môže byť v spálni a časť v chodbe – najčastejšie používanú bielizeň budete mať v spálni, kabáty či svetre na chodbe aby ste sa šikovne obliekli tesne pred odchodom. Okrem toho vstavané skrine poskytujú rôzne profily, určite teda budete mať z čoho vyberať.