Moderný nábytok do kancelárie

Kancelárie je miesto, ktoré môže mať viacero funkcií. Dobre poslúži ako pracovný priestor pre prácu s počítačom alebo je miestnom obchodných stretnutí  a rokovaní.    Aby tento priestor vyhovoval všetkým požiadavkám, ktoré sú na neho kladené, je nutné zvoliť správne dispozičné riešenie a následne vybrať vhodný moderný nábytok a doplnky.  My sa dnes zameriame na rady týkajúce sa výberu nábytku.

 

Praktický a funkčný nábytok

Kancelária je miestom pre prácu a preto treba priestor tomuto účelu prispôsobiť. Ergonomické rozloženie jednotlivých prvkov a zón dokáže práce do značnej mieri zjednodušiť. Ako teda postupovať? Základom je pracovný stôl, ktorý plní veľmi dôležitú úlohu. Zamerajte hlavne na jeho funkčné vlastnosti. Doska stola by mala byť dostatočne veľká a kvalitná. Príliš malý rozmer stola by mohol prácu spomaliť a urobiť neefektívnou.

 

Skrine do kancelárie

Ďalším prvkom kancelárskeho nábytku sú skrine, skrinky a komody. Jednoducho povedané úložné priestory. Tých by malo byť dostatok a mali by sa nachádzať v blízkosti stola. Pre najčastejšie využívané predmety volíme otvorené skrinky, pre archívne predmety skrinky uzatvorené. Uzatvorené skrinky volíme aj v prípade, ak by obsah úložného priestoru pôsobil neusporiadane.