Moderný kúpelňový nábytok

Rok 2012 prináša nové trendy aj pre kúpeľňu a kúpeľňový nábytok. Zariadenie kúpeľne sa bude niesť v duchu pestrých farieb, luxusu a prírody.

Hra farieb a svetla

Rovnako ako v minulom roku, aj rok 2011 prináša do kúpeľne netradičné farby. Slivkovo fialovú, ružovú, žltú, zelenú či zlatú nájdeme na fasádach skriniek, vešiakoch, či držiakoch na toaletný papier. Ak sa riadite módnymi trendmi, no nemienite im prispôsobiť celú kúpeľňu, stačí si vybrať niekoľko drobných doplnkov v jednej z uvedených farieb a vhodne ich zladiť s farbami stien a nábytku. Populárnou sa stáva tzv. chromoterapia alebo liečba farbami. Praktizujeme ju využitím špeciálnej sanity – vane so zabudovanými farebnými LED diódami. Dnes si už inštalácia zariadenia na chromoterapiu nevyžaduje výmenu sanity a zakúpenie takejto zostavy Vás bude stáť 80 až 140 EUR.

 

Ergonómia v nábytku

V záujme šetrenia Vašej chrbtice je pri navrhovaní kúpeľňového nábytku dôraz kladený aj na ergonómiu. Skrinky vo výške nôh sa otvárajú jednoduchým vysúvaním, kým vyššie položené police disponujú posuvnými dvierkami. Tvary nábytku sú zaoblené, maximálne rešpektujúce obmedzený pohyb v kúpeľni.

 

Sprchy v spojení wellness a XXL

Inšpirované talianskym dizajnom, sprchy roku 2011 disponujú ultra tenkou vaničkou so šírkou až 1,8m . Od zvyšného priestoru je sprchovací kút oddelený len priehľadnými stenami, bez dverí či závesu, aby bol zachovaný pocit priestrannosti. Hydromasážne nástavce už tradične patria k vybaveniu modernej kúpeľne. Inštalácia špeciálnej sprchy je skutočne jednoduchá, takže si takýto domáci wellness môže dovoliť každý.

 

V súlade s prírodou

Potreba vniesť aj do tejto malej miestnosti kúsok prírody sa prejavuje tak na stenách ako aj v dizajne kúpeľňového nábytku. Stále obľúbeným je štýl zen, teda oblé tvary v kombinácii s bielou farbou, prírodné materiály – najlepšie recyklovateľné. Tradičný keramický obklad s lesklým povrchom je stále častejšie kombinovaný s kameňom a drevom, ktorých nepravidelnosť vytvára v kúpeľni pokojnú atmosféru.