Moderný interiér

Azda každý túži mať doma moderne zariadený interiér. I keď nie vždy sa dá celkom prispôsobiť každému novému trendu v bývaní, takmer vždy môžete niečo doladiť a zmodernizovať. A aké sú módne trendy posledných rokov?

 

Čisté línie a minimalizmus

Dnešné moderné bývanie sa vyznačuje okrem iného aj čistými líniami a minimalizmom. Čo najmenej zbytočných doplnkov, ktoré by narúšali harmonický vzhľad interiéru. Odhodili sme koberce (alebo sme ich aspoň nahradili menšími koberčekmi), zhodili záclony a závesy ako zbytočné lapače prachu, zbavili sme sa aj množstva keramických sošiek či porcelánových čajových súprav za sklom „sekretára“ a podobne.

Otvorené priestory

Do módy sa dostali aj otvorené priestory. Mnohí búrajú zbytočné steny, ktoré oddeľujú napríklad kuchyňu od obývačky. Práve spojenie kuchyne s obývačkou je jedným z módnych trendov posledného obdobia. Priestor sa tým prevzdušní a presvetlí.

Nábytok

V moderných obývačkách by sme len ťažko hľadali obývačkové zostavy nábytku zakrývajúce celú jednu stenu. Tieto nahradili praktické a jednoduché poličky či poličkové zostavy, ktoré zapadajú do moderného minimalistického štýlu a pôsobia elegantne. V mnohých moderných obývačkách sa dnes vynímajú kožené sedačky a kreslá, ktoré takisto pôsobia elegantným dojmom.

Kúpeľne

Moderný interiér znamená aj modernú kúpeľňu. Tá sa dnes považuje za jedno z najdôležitejších miest v byte, nakoľko človek uštvaný tempom dnešnej doby práve tu dokonale zrelaxuje a dobije svoje baterky. Veľký dôraz sa kladie na kúpeľňové obklady – v móde sú jednak mozaiky ako aj veľké obkladačky („platne“). Do kúpeľní prenikli aj prírodné materiály ako drevo, korok a bambus. V moderných kúpeľniach sa stretávame so sprchovacími kútmi s množstvom rôznych funkcií (masážne trysky, aromaterapia, colorterapia, zabudované rádio, parná „sprcha“ a podobne).

Moderne ale útulne

Moderný interiér môže mať mnoho tvárí. Napriek tomu, že chcete kráčať s dobou, je vždy dôležité, aby váš interiér bol nielen moderný, ale v prvom rade príjemný a pohodlný pre vás. Nesnažte sa vniesť do svojho bytu modernosť za každú cenu a ak s nejakým trendom nesúhlasíte, zariaďte sa po svojom.