Postele z masívu

 Ak si stále nie ste istí, že posteľ z masívu je tou pravou voľbou práve pre vás a vašu domácnosť, pozrite si naše porovnania, hodnotenia a pripomienky k tomuto druhu nábytku.

 

Drevo bolo, je a bude

Drevo je najzákladnejší materiál, ktorý sa od nepamäti používa na výrobu nábytku akéhokoľvek druhu. Časom overený materiál si u ľudí získal veľkú obľubu. Moderná doba ale prináša nové trendy a možnosti, ktoré na prvý pohľad vyzerajú lákavo. Drevotrieska alebo plast, to sú materiály, ktoré umožňujú rýchlejšiu a lacnejšiu výrobu nábytku. Svojou cenou dokážu lacné postele presvedčiť nemalé percento zákazníkov. Ak sa ale na tieto dva základné druhy materiálov pozrieme z dlhodobého hľadiska, určite vo všetkom zvíťazia postele z pravého dreva. Hlavne manželské postel by mala byť kvalitná.

 

Výhody masívneho nábytku

Postele z masívu predstavujú dlhodobú investíciu a majú po celú dobu životnosti svoju nemalú hodnotu. Kvalitná drevená posteľ dobre poslúži aj pre niekoľko generácií. Iba kvalitná posteľ vám zaručí pohodlný, zdravý a nerušený spánok. Postele vyrobené z kvalitného masívneho dreva sa môžu pochváliť nielen dlhou životnosťou ale aj pevnosťou, stabilitou a príjemnou vôňou. V neposlednom rade je posteľ z masívu obľúbená pre svoju jedinečnosť. Každý kus je unikát, nenájdete na svete dva identické kusy s rovnakou štruktúrou dreva, opracovaním a povrchovou úpravou. Postele z masívu v modernej domácnosti Už nie je pravidlom, že postele z masívneho dreva patria len do vidieckych domácností alebo príbytkov zariadených v rustikálnom štýle. Výrobcovia nábytku sa naplno prispôsobili požiadavkám trhu a čoraz častejšie zaraďujú do svojho sortimentu moderný masívny nábytok s čistými a jednoduchými líniami. Minimalizmus je i pri tomto druhu nábytku spôsob, ako jednoducho zapadnúť do moderného vybavenia domácnosti.

 

Aké drevo je na posteľ najvhodnejšie?

Pri výbere postele máme na výber z viacerých druhov dreva ako napríklad dub, buk, borovica alebo smrek. V konečnom dôsledku na výbere druhu dreva nezáleží. Dôležité je, aby sa štruktúra dreva a forma opracovania postele hodila ku zvyšku nábytku v spálni. Spôsob povrchovej úpravy dodá nábytku konečnú podobu a je dobré, ak je pri všetkých kusoch nábytku v miestnosti jednotný.

 

 

 

Povrchová úprava dreva

Zvýraznenie štruktúry dreva môžeme dosiahnuť najme morením do rôznych odtieňov. Následne sa ponúkajú dve základné možnosti finálnej povrchovej úpravy: voskovaním alebo lakovaním. Voskovaný (olejovaný) nábytok je príjemnejší na dotyk a pôsobí prirodzenejšie. Voskovanie je potrebné v určitých intervaloch opakovať, spravidla po niekoľkých rokoch. Voskovanie nie je náročné a nemusíte sa obávať tohto nutného úkonu.

Pre nákup nábytku vám môžeme rovnako vrelo odporučiť eshop s nábytkom, ktorý má v ponuke lacné ale kvalitné postele z masívu – www.rz-nabytok.sk alebo výrobcu nábytku z masívu, ktorý ponúka kvalitné Manželské postele