Moderné drevené jedálenské stoly a stoličky

Jedáleň nemá doma každý. V bytoch obyčajne na takúto miestnosť nie je dosť priestoru. V rodinných domoch je to však úplne inak. Jedálne patria spolu s obývačkami k najdôležitejším izbám, čo sa spoločenského života týka. Práve v jedálni trávime hodiny stolovaním a rozhovormi. To je dôvod prečo musí byť nábytok v jedálni v prvom rade pohodlný. Okrem toho by samozrejme mal byť aj príjemný na oko. Pozrime sa teraz spolu, aké všakovaké rozmanité jedálenské stoly a stoličky sú na trhu v ponuke a ako si čo najlepšie vybrať.

 

Drevené jedálenské stoly so stoličkami

Drevo sa dnes sa stále používa v nábytkárstve s veľkou obľubou. Inak tomu nie je ani v prípade stolov a stoličiek do jedálne. Drevo je nestarnúca klasika a preto sa dá tvrdiť, že aj dnes je skutočne moderné. Stabilné jedálenské stoličky z dreva si nachádzajú svoje miesto aj luxusným minimalistických interiéroch.  Pri drevenom stole a stoličkách sa môže človek rozhodnúť, či staví na klasiku a pôjde cestou rokmi overených oblých tvarov a vyrezávania alebo sa pustí do trendov a vyberie si moderný drevený jedálensky nábytok s ostrými hranami a jednoduchými líniami.

 

jedalensky-stol-wenge

 

Moderný jedálensky nábytok

Za skutočne moderný kuchynský nábytok  a doplnky do kuchyne sa dnes pokladá ten zo skla, kovu a plastu. Práve tieto tri materiály si našli miesto aj v nábytku jedálenskom. Dnes sa prednostne využíva kombinácia sklo a kov, pretože plast sa u nás v jedálni ešte úplne všade neudomácnil. Sklo a kov však nie sú ničím nezvyčajným. Jedálenské stoly s kovovými nohami a vrchnou doskou zo skla sa dajú nájsť takmer v každom nábytkárstve. V prípade stoličiek sa sklo používa len v skutočne extrémnych prípadoch, avšak kov je čoraz obľúbenejší. Kovové stoličky však musia byť v každom prípade vybavené mäkkým operadlom a sedákom, pretože nikto z nás nechce doma v jedálni stoličku, ktorá ho tlačí. Pri skle a kove však stále platí pravidlo dobrého vkusu, pretože zlá kombinácia takéhoto moderného nábytku môže pôsobiť naozaj sterilne.

 

stolicka-do-kuchyne

 

Kožené jedálenské stoličky

Stoličky v jedálni sa dnes často krát predávajú aj v koži. Snáď najväčším dôvodom prečo, je fakt, že kožené stoličky sa dokonale hodia ku každému druhu jedálenského stola. Skvelo doplnia klasický stôl z dreva, ale neublížia ani modernému stolu zo skla. Kožené stoličky nemusia byť vyrobené len z pravej kože. Človek si môže zvoliť samozrejme aj kožu syntetickú. Takéto stoličky sú obyčajne veľmi pohodlné a okrem hnedej, sa dajú zohnať prakticky v každej farbe. Samozrejme koža je koža a tak sa treba pripraviť na to, že si za ňu bude musieť človek zaplatiť. Kožené stoličky do jedálne teda patria k tým najdrahším, avšak na druhej strane aj k tým najlepším.