Moderné jedálenské súpravy

Štýl bývania nesmie absentovať ani v jedálňach. V súčasnosti je preferované spojenie obývačky, kuchyne a jedálne, v ktorom tvorí práve jedáleň spojovací prvok dvoch hlavných miestností. Jej dizajn by mal preto odrážať zariadenie kuchyne aj obývacej izby. Moderná domácnosť si vyžaduje aj modernú jedálenskú súpravu, ktorú dnes zoženieme veľmi jednoducho. V obchodoch s nábytkom ich nájdeme hneď niekoľko typov.

Kombinácia rôznych materiálov

Zariadenie interiérov sa dnes vyznačuje rovnými líniami a odlišnosti kusov nábytku. V tomto štýle sú vyrábané aj jedálenské súpravy. Stoličky moderných jedálenských súprav sú oblých tvarov bez akéhokoľvek vyrezávania, ako to bolo v minulosti. Stôl jedálenskej súpravy je jej dominantou. Svoje vrcholné postavenie docieľuje najmä výraznou odlišnosťou v použití výrobných materiálov. Trend dnešných jedálenských súprav spočíva v použitia kombinácie až troch rôznych materiálov. Zatiaľ čo sú stoličky vyrobené z dreva či plastu s kovovými nožičkami, stoly moderných kuchynských súprav sú sklenené. Jedálenská súprava musí byť zladená s ostatným zariadením priestoru. Práve kombinácia materiálov zabezpečí, že jedálenské súpravy nebudú mať akýkoľvek problém pri začlenení sa do interiéru.

 

Nový hit – ratan

Najnovším hitom jedálenských súprav je však ratan. Ratanový nábytok sa vyrába zo stoniek palmy. Tento materiál je veľmi spratný, pretože sa hodí ku každému typu iného nábytku. Ratanový nábytok sa vyznačuje nízkou hmotnosťou, no vďaka úpravám pevný a odolný voči poškodeniu. Ratanové jedálenské súpravy využívajú tak ako aj ostatné sklenenú plochu pre povrch stola. Sklo pri tomto type súprav nie je použité náhodne. Jeho hmotnosť je dostačujúca na to, aby zabezpečila stabilitu stola a nie priveľmi veľká, aby ho príliš zaťažila. Stoličky sú zväčša čisto ratanu s opäť módnymi vankúšikmi pod zadok.