Praktická predsieň do moderného bytu

Predsieň by mala byť praktická, funkčná a estetická zároveň, čo môže byť pri výbere skutočnou výzvou. Najmä v panelákoch sú jej rozmery značne obmedzené, napriek tomu by mala obsahovať základnú výbavu, ktorá spohodlní vaše príchody a odchody. Zariadiť predsieň nie je také jednoduché ako keď kupujete stanový prístrešok, že si len zvolíte rozmer a farbu. Je potrebné dokonalé plánovanie.

 

moderny-nabytok

 

Poličky, skrinky, vešiaky

Asi najzákladnejším pravidlom je, aby praktické vešiaky do domácnosti na kabáty poňali minimálne toľko kusov šatstva, koľko je členov domácnosti. Myslite taktiež na návštevy a v malej predsieni zvoľte radšej vešiakovú stenu ako samostatný vešiak. Ak Vám to rozmery predsiene umožnia, do vrchnej časti umiestnite poličky na odkladanie kabeliek, čiapok, či šálov. Veľmi praktické sú samostatné vešiaky na kľúče – kreatívne sú magnetické vešiaky s priestorom na umiestnenie pošty, vešiaky vybavené hodinami, či dokonca skrinky na kľúče so zaujímavým dizajnom.

 

Zrkadlo

To je v predsieni už samozrejmosťou. Nielen že Vám umožní poslednú kontrolu pred opustením bytu, ale predsieň opticky zväčší. Môže visieť samostatne, alebo byť súčasťou predsieňovej steny. Malo by byť tak veľké, aby ste sa v ňom videli celí. Zaujímavým riešením sú zrkadlá s osvetlením, ktoré sa výborne hodia do tmavých predsiení bez prístupu denného svetla.

 

pekna-moderna-predsien

 

Skrinka na topánky

V prípade malých predsiení môže byť tvrdým orieškom. Úsporu priestoru dosiahnete skrinkou s posuvnými alebo vyklápacími dvierkami, ktorá poslúži zároveň na sedenie či odloženie tašiek. Skrinka  by mala byť dobre vetrateľná a z odolného materiálu. V malých priestoroch zvoľte radšej skrinku v svetlých farbách a nižších rozmerov. Ak ste na trhu nenašli vhodnú alternatívu, skrinku si ľahko vyrobíte aj svojpomocne. Nábytkové kovania ponúka fpinterier.sk a drevenný materiál zoženiete u každého stolára. Výroba takejto malej praktickej skrinky je pre šikovného domáceho majstra otázkou jedného dopoludnia.

 

Nábytok na mieru

Predsieňová zostava na mieru je ideálna pre tých, ktorí si nevedia rady s výberom nábytku. Ideálna je vstavaná skriňa so zabudovanou predsieňovou zostavou, ktorá obsahuje poličky na topánky, vešiaky a policu na odkladanie tašiek. Na posuvné dvere umiestnite rozmerné zrkadlo, nezabudnite na miesto pre drobné predmety a držiak na dáždniky. Skriňu si navrhnite tak, aby predsieňová zostava čo najlepšie dostupná, teda čo najbližšie k dverám.