Obývačka spojená s kuchyňou

Mnoho nových nápadov v oblasti interiérového dizajnu vychádza z myšlienky otvorených priestorov a nie je tomu inak ani v prípade obývačiek a kuchýň. Mnoho ľudí si dnes volí možnosť spojenia týchto dvoch priestorov, pretože takto získajú opticky obrovskú izbu s množstvom priestoru.

 

Jemný prechod

Existuje viacero spôsobov, ako obývačku s kuchyňou spojiť. Ak sa už človek pre takéto riešenie rozhodne, mal by vedieť, ako si to predstavuje. Niektorí ľudia uprednostňujú riešenie, ktoré obývačku a kuchyňu aspoň do istej miery oddeľuje. Práve pre takýchto ľudí sú tu pulty, ktoré poskytujú okrem možnosti čiastočného oddelenia priestorov aj funkčné riešenie, pretože pult sa dá jednoducho využiť aj ako stôl. V prípade, že chce človek nechať obývačku a kuchyňu úplne spojenú, mala by byť kuchynská časť umiestnená niekde v rohu.

 

Kontrast obývačky s kuchyňou

V prípade prepojenej obývačky a kuchyne si môže človek vybrať z dvoch možností. Buď si zariadi kuchyňu a obývačku podobne a zjednotí ich vzhľad alebo si vyberie kontrastné zariadenie, ktoré priestory dokážu opticky rozdeliť. Vo všeobecnosti sa dá tvrdiť, že je len na samotnom človeku, čo si vyberie. Ak sa rozhodne pre jednotnosť, mal by sa zamerať hlavne na výber rovnakého materiálu nábytku. Nie ani tak tvar nábytku, ako materiál dokážu skutočne otvorenú kuchyňu a obývačku prepojiť. V prípade kontrastu platí presný opak. Nábytok v obývačke by mal byť v kontraste, hlavne farebnom, s nábytkom v kuchyni.

 

Inšpirujte sa

Ak už sa človek rozhodne pre takéto riešenie a chce miestnosti opticky oddeliť, okrem rôzneho nábytku môže veľmi pohodlne využiť napríklad aj kontrast vo farbách steny alebo oddeliť obývačku od kuchyne napríklad stolom alebo stoličkami, prípadne nejakou skrinkou. Je jedno ako sa človek rozhodne obývačku s kuchyňou spojiť alebo oddeliť, na internete, ale aj u predajcov nájde množstvo inšpirácie, ktorá mu pomôže sa správne rozhodnúť.