Moderná kuchyňa

Takmer každej budúcej gazdinej zaberie zariaďovanie kuchyne najviac času. Kuchyňa je miesto, kde najmä ženy trávia najväčšiu časť dňa. Na viac, kuchyňa často slúži aj ako miesto, kde sa stretáva celá rodina pri spoločnom obede alebo večeri. My vám prinášame pohľad na súčasné trendy v zariaďovaní kuchýň.

 

Trendy v kuchyni

Moderné kuchyne sú umiestňované do veľkých otvorených priestoroch často prepojeným s obývacou miestnosťou. Súčasné kuchyne majú pôsobiť majestátnym dojmom, preto je veľký priestor nevyhnutnosťou. Skrinky sú širšie s veľkými zásuvkami, do ktorých sa zmestí všetok riad. Úložné priestory visiace na stene sú užšie so zaujímavo vyriešenými dverami. Tie sa neotvárajú klasicky do strany, ale často sa vysúvajú nad skrinku. Dvierka bývajú z dymového skla, aby umožnili malý prehľad, čo sa v skrinke nachádza a zároveň, aby návšteva nevidela, čo v zásuvkách máte.

 

Moderné materiály v kuchyni

Najvyužívanejšie materiály v moderných kuchyniach sú antikor a hliník. Tie vzbudzujú chladný dojem, avšak drevo v moderných odtieňoch spolu s modernými pastelovými farbami dodajú domovu teplo. Moderné sú všetky spotrebiče vyrobené z týchto materiálov, avšak pri nich nemôžete zabúdať na časté čistenie, pretože sa na nich udržiavajú odtlačky prstov.

 

Barový pult

V modernej kuchyni nesmie chýbať barový pult so stoličkami a taktiež digestor, ktorý nie je skrytý ako kedysi, práve naopak, tvorí dominantu kuchyne. Hlavná pracovná doska je umiestňovaná do stredu priestoru alebo tvorí jeden pás spolu so všetkými skrinkami. Preferuje sa oddelené prevedenie trúby na pečenie a keramickej dosky na varenie.

 

Kvalita kuchyne

Pri výbere konkrétneho typu kuchyne sa zamerajte hlavne na kvalitu opracovania materiálov. Zistite či sú skrinky vyrobené z dosky bez lišty alebo s lištou. Lišty sa po určitom čase začnú odliepať, preto radšej zvoľte inú alternatívu. Kuchyne z dosiek, na ktorých nie je lepená vonkajšia strana sú síce drahšie, avšak majú oveľa väčšiu životnosť.