Metrový textil pre kreatívnych

Samotný nábytok by v izbách vytváral nepríjemnú atmosféru. Domácnosť preto potrebujeme oživiť rôznymi doplnkami, ktoré dodajú teplo domova potrebné ku každému bývaniu. Takýmito doplnkami môžu byť aj rôzne textílie, ktoré si všetky šikovné ruky dokážu upraviť podľa vlastných predstáv. Stačí zájsť do predajne metrového textilu, nakúpiť tie správne látky a všetko ostatné závisí už len od kreativity a šikovnosti jedinca.

Záclony a závesy

Metrový textil je možné využiť takmer v každej miestnosti. Veľmi dobrým spôsobom, ako si zabezpečiť súkromie v dome či byte je použitie záclon alebo závesov na okná. Záclony sú dostupné v rôznych farbách a vzoroch, takže si určite vyberiete tie správne. Každá gazdinka si nájde svoj spôsob, akým záclony zavesí na tyčku. Buď použije klasické štipce na záclony alebo si prehnutím a zašitím vrchnej strany záclony vytvorí miesto na navlečenie tyčky. Závesy si však v porovnaní so záclonami vyžadujú viac námahy a nápadov.

 

 

Ak sa rozhodnete vyrobiť si z metrovej látky vlastné závesy a nepoužiť hotové, pripravte sa na hodiny poctivej práce. Metrovú látku musíte najskôr z každej strany obšiť, aby sa od nej po čase nezačali oddeľovať jednotlivé nitky. Taktiež je potrebné vyriešiť závesný systém, a ak nechcete mať len také obyčajné závesy, na látku je možné našívať rôzne dekorácie či kúsky iných látok. Tým si zabezpečíte originalitu vašich závesov a každej návšteve dáte najavo, že sú hosťami šikovnej hostiteľky.

Metrový textil aj pre obývačku či spálňu

Z metrového textilu sa dá ušiť veľké množstvo užitočných vecí pre domácnosť. Mnoho gazdiniek sa stretáva s problémom v predajniach bytového zariadenia. Výrobcovia nie vždy produkujú obliečky práve na váš typ vankúšikov. Avšak pre šikovné ruky to nie je žiadna tragédia. Stačí kus látky, šijací stroj a obliečka na vankúš je na svete. Tí viac kreatívnejší a nadanejší určite nebudú mať problém s ušitím posteľnej prikrývky či poťahu na gauč. V predajni metrového textilu sú dostupné mnohé látky, ktoré sú pre tento účel ako stvorené. Sú totiž upravené tak, aby nepili žiadnu tekutinu. Práve preto sa veľmi ľahko udržujú čisté.