Matrace a ich rozdelenie podľa tvrdosti

Stalo sa vám, že ste celý deň boli nervózni a ani neviete z čoho? Niekedy to jednoducho nie je ten pravý deň, ale rozmýšľali ste aj nad tým, že môžete byť len nevyspatý? Nezdá sa to až také vážne, ale nie len odborníci potvrdia, že spánok je veľmi dôležitý na celkovú pohodu človeka. Niektorí dokonca hovoria, že spánok je najdôležitejšou časťou nášho života. Najefektívnejšie je ísť spať pred polnocou. Každá minúta do 24-tej hodiny je využitá pre spánok lepšie, ako tie v ranných hodinách. Preto keď idete spať až o 3 ráno, cítite sa na druhý deň oveľa viac zničení a to aj keď spíte do obeda. Pre dospelého človeka všeobecne platí 8 hodín spánku z toho aspoň 2 pred polnocou, takže najlepšie by ste sa mali cítiť ak sa uložíte do postele o 22:00.

Vedieť čas však nestačí

Na nepohodlnej posteli alebo pohovke môžete spať aj 10 hodín a pocit z dobrého spánku určite mať nebudete. Celé stáročia sme si mysleli, že vieme prečo spíme – aby sme si oddýchli. Oddych je samozrejme súčasťou spánku, ale nie je to všetko. Telo potrebuje načerpať energiu, svaly a kĺby by sa mali dostatočne uvoľniť, aby sa mohli pripraviť na ďalší náročný deň. Mozog pracuje stále a niektoré nervové bunky pracujú dokonca s 5 až 10-krát väčšou frekvenciou ako cez deň.

Mať dobrú posteľ je jedna z kľúčových vecí

Aby ste predišli rannej bolesti krku a chrbta, mali by ste používať kvalitné matrace. Vhodné sú tie, ktoré sa prispôsobujú vášmu telu a vytvárajú tak dobrú formu. Investícia do dobrého matraca sa naozaj oplatí. Oceníte to hneď po pár dňoch, keď zistíte, že zo spánku ste vyťažili všetko a počas dňa sa cítite maximálne zrelaxovaní.

Sendvičové matrace

Jedným z mnohých druhov matracov sú aj sendvičové matrace. Ako správne predpokladáte, ich názov je odvodený z konštrukcie matraca. Vo vnútri sa nachádzajú samostatné vrstvy uložené na seba. Každá z nich je niečím špecifická a plní svoju funkciu. Napríklad pevnosťou týchto vrstiev sa dá dosiahnuť vami želaná tvrdosť. Ak vám viac vyhovuje mäkšia podložka pri spaní, stačí si len vybrať. Vďaka vstavanému lamelovému roštu si môžete matrac jednoducho prispôsobiť do obľúbenej polohy. Rozdelenie matracov je dôležité aj podľa pohlavia. Špecifická technológia Ibody dokáže rozložiť efektívne tlak matraca na mužské a ženské telo. Takisto existujú matrace s ďalšími funkciami. Pomocou špeciálnej peny dokážu pohlcovať vlhkosť, alebo si zachovať svoj tvar počas celej doby používania. Stačí si len vybrať ten najlepší pre váš spánok.

 

Pozri www.segum.sk

 

Pružinové matrace

Nejde o klasické matrace, ktoré ste používali kedysi, a na ktorých vás pri otáčaní tlačila struna do chrbta. Pružinové matrace pozostávajú konštrukčne rovnako z pružín, ale tie sú výborne zabudované do systému purpeny, gumokokosu, latexu a látok, ktoré vytvárajú z týchto matracov komfortné podložky na spanie. Inteligentné umiestnenie pružín zabezpečuje dokonalé rozloženie hmotnosti vášho tela. Na zmenu pohybu reagujú pružiny veľmi rýchlo a to aj v prípade, že ležíte takmer nehybne. Následkom toho sa matrac veľmi dobre prispôsobí vašej polohe. Tento druh matracov je veľmi žiadaný aj vďaka variabilnej tvrdosti.

 

Pozri www.segum.sk

 

Už je len na vás, pre ktorý typ matracov sa rozhodnete. Nezabudnite brať ohľad na najdôležitejšie aspekty, medzi ktoré patrí hlavne tvrdosť a pevnosť. Každý človek má odlišnú váhu a kvôli tomu treba zvoliť adekvátnu silu pružín alebo vrstiev. Známe sú aj matrace, ktoré majú na dvoch stranách odlišnú tvrdosť, aby ste si v prípade zmeny nemuseli kupovať nové. Ak však neviete, aká tvrdosť je pre vás vhodná, v odborných predajniach nájdete špeciálne vyškolených pracovníkov, ktorý vám poradia. Vďaka bohatým skúsenostiam vám vedia vysvetliť a detailne popísať vlastnosti požadovaných matracov.