Masívne postele

Spálne sú miestnosti, do ktorých nepúšťate každého. Je to isté pásmo súkromia, ktoré je len pre vás. Preto by ste si ho mali zariadiť pohodlne, aby ste sa v ňom cítili príjemne. Hlavnou dominantou každej spálne je určite posteľ, ktorá musí byť pre vás ideálna. Základom každej postele je rám a madrac. Azda najkvalitnejším materiálom na výrobu rámu a konštrukcie postele je drevený masív. Masív je materiál, ktorý je večne mladý. Nábytok sa z neho vyrába už stovky rokov a jeho obľúbenosť stále pretrváva. Ak si pre vaše obydlie zvolíte masívny nábytok, máte istotu, že bude stále moderný.

 

Výhody masívneho nábytku

Jeho hlavným tromfom pred ostatnými materiálmi je jeho odolnosť. Masív taktiež vyžaruje určité čaro, ktorým dodá každej spálni to povestné teplo domova. Predstavuje najkvalitnejší a najmenej zdravotne škodlivý variant materiálu, pretože je až na vonkajší lak čisto prírodný.

 

 

Konštrukcia masívnej postele

Masívne postele sú poskladané z jednotlivých masívnych dosiek, ktoré sú na rozdiel od drevotriesky celistvé a nelepené, čo zaručuje pevnosť a odolnosť materiálu. Postele na neskladajú z rôznych malých súčiastok, takže máte záruku, že posteľ rýchlo nerozhegáte. Aj nožičky postele budú roky pevne držať, pretože nie sú zaskrutkované na spodnej strane postele, ako je to u mnohých fabrikátov, ale tvoria stabilnú časť rámu.

 

Aké drevo?

Pri výbere typu dreva dbajte hlavne na jeho tvrdosť. Platí zásada, že čím je drevo tvrdšie, tým je kvalitnejšie a tak vydrží dlhšiu dobu. No v porovnaní s drevotrieskou je aj najlacnejší smrekový masív veľkou výhrou. V prípade, ak sa rozhodnete zmeniť nábytok, masívnu posteľ mu veľmi jednoducho prispôsobíte. Stačí kúpiť správny lak v odtieni nábytku a rám postele jednoducho prelakovať.