Masážne kreslá

Hlavným dôvodom, ktorý motivuje človeka ku kúpe masážneho kresla, je možnosť relaxovať neobmedzene dlho a takmer kdekoľvek. V dnešnej dobe už nie sú masážne kreslá len záležitosťou zdravotníckych zariadení. Či už chcete relaxovať doma alebo v kancelárii, v katalógoch výrobcov isto nájdete kreslo, ktoré bude vyhovovať Vašim potrebám a rešpektovať aj Váš rozpočet.
 

Dôležité funkcie masážneho kresla

Kvalitné masážne kreslo by malo ponúkať minimálne tri typy elektronickej masáže: hnetaciu, valčekovú a poklepovú. Zaujímavá je tiež tlaková masáž Shiatsu, ktorá spočíva vo vyvíjaní tlaku na akupunktúrne body a má tak relaxačný i povzbudzujúci účinok. Okrem komplexnej masáže chrbta by malo kreslo umožňovať výber masírovanej časti tela. Luxusnejšie modely sú doplnené o masáž stehien, lýtok, či chodidiel. Niektoré masážne kreslá sú vybavené vyhrievaným sedadlom, ktoré ohrieva masírovanú časť tela. Pomáha tak uvoľniť svaly a znásobí účinky masáže. Okrem možnosti vibrácie, ktorá môže pomôcť znížiť stres a uvoľniť svaly, sú masážne kreslá vybavené tlačidlami ovládania rýchlosti. Jednoducho začnete pomalou masážou a postupne zvyšujete intenzitu pre dosiahnutie dokonalého efektu.

Materiál

Materiál by mal byť dostatočne vzdušný, pružný a ľahko udržiavateľný. Najčastejšie sa využíva kombinácia kože a eko- kože, dostupné sú viaceré farebné prevedenia od béžovej po čiernu.

5 krokov k správnemu výberu masážneho kresla

1. Riaďte sa potrebami svojho tela! Trápi Vás viac krk alebo kríže? Ste športovec, alebo máte sedavé zamestnanie? Zamerajte sa na tie typy masáže, ktoré Vám prinesú najlepšiu úľavu. Pri zraneniach a iných zdravotných problémoch nie je na škodu poradiť sa s lekárom.

2. Rozmyslite si, ako často budete prístroj využívať! Aj masážne kreslo má svoju životnosť. Pre časté použitie si teda radšej priplaťte na kvalitnejší motor a odolnejší materiál.

3. Určte si priority! Zvoľte si štýl a funkcie, ktoré Vám vyhovujú a nezabudnite pritom sledovať svoj rozpočet. Radšej vynechajte funkciu MP3 prehrávača a priplaťte si za diaľkový ovládač.

4. Spravte si prieskum trhu! Prehľadajte internet, navštívte viacerých predajcov a masážne kreslo vždy odskúšajte!

5. Pýtajte sa! Neváhajte sa informovať priamo u výrobcov. Kúpa masážneho kresla je nezanedbateľnou investíciou, preto by ste sa nemali nechať nalákať na „sladké rečičky“ a podľahnúť spontánnemu nákupu.