Malý stolček – veľký pomocník

V domácnosti iste oceníte aj prítomnosť malých pomocníkov z rodiny nábytku, ktorý vám uľahčia domáce práce či poslúžia ako šikovný a dočasný odkladací priestor. Jedným z týchto pomocníkov je aj malý domáci stolček. V prípade, ak na niečo nedočiahnete, stolček vám s tým pomôže. Ľahko naň vystúpite, a tak priblíži inak nedostupné miesto. Na stolček môžete napr. aj položiť noviny či nedopitú kávu. V domácnosti teda nachádza široké využitie.

Drevený stolček ako nemý sluha

Stolčeky sú zväčša vyrábané z dreva. V predajniach nábytku ešte stále nájdete kusy, ktoré sa objavovali už v domoch vašich starých rodičov. Tento kus nábytku je totiž stále žiadaný, najmä vďaka jeho praktickosti. Stolček zväčša na vrchnej strane obsahuje štrbinu, ktorá je určená na jeho prenos rukou. Stolček teda vždy ľahko premiestnime na miesto jeho potreby. Stolček môže poslúžiť nielen ako dočasný schodík či miesto na položenie šálky, ale aj ako plnohodnotná náhrada stoličky. Stolček preto oceníte pri lúpaní zemiakov alebo poslúži ako sedenie pre vaše deti.

 

Moderné stolčeky

Okrem klasických drevených stolčekov v obchodoch nachádzame aj rôzne moderné kúsky. Prevedenie je zväčša vyrobené z dreva alebo skla. Tieto stolčeky sa však odlišujú od tých klasických. Sú vyrábané najmä ako trvalé zariadenie obývacích izieb či spálni slúžiace ako miesto na ukladanie časopisov, kvetov či občerstvenia pre návštevy. Väčšina takýchto stolíkov je na kolieskach, ktoré uľahčia manipuláciu a ich premiestňovanie.