Lacný krb na záhradu

Počas leta využívame naše záhrady na maximum. Posedávame si v nich pri káve či organizujeme rôzne gril párty. Práve pri nich je potrebné aj určité technické zabezpečenie, vďaka ktorému môžu nadobudnúť svoju hlavnú funkciu.  Mnoho z nás volí na prípravu jedál v záhrade grily, ktoré sú však často neestetické. Ich alternatívou je záhradný krb, ktorý bude plniť nielen funkciu grilu. Okrem grilovania sú záhradné krbové pece vhodné aj na údenie. Ak  ešte pridáte   Orion svítidlá stane za krb  vhodnou dekoráciou do každej záhrady.

 

Staviame krb

Ak sa rozhodnete stavať si vlastný záhradný krb, zabezpečte si niekoľko dní voľna. Pred stavaním si musíme vopred pripraviť malý projekt nášho krbu, podľa ktorého ho postavíme. Krbu musíme dať základ vo forme vymurovanej spodnej časti, ktorá zabezpečuje stabilitu krbu a slúži taktiež na odkladanie dreva. Ďalšou časťou je samotné ohnisko, ktoré musí byť postavané z výlučne nehorľavých materiálov. Nad ním je nutné zabezpečiť vývod dymu cez komínovú vložku. Krb je následne potrebné doplniť o rošt na grilovanie a iné doplnky.

 

krby

 

A čo tak alternatíva?

Splnenie si túžby o záhradnom krbe však nemusí byť spojená s tvrdou prácou pri jeho stavaní. Zabezpečiť si záhradný krb je dnes veľmi jednoduché. Stačí len navštíviť jeden z našich veľkých supermarketov orientujúcich sa na záhradkárske potreby či bývanie a krb si môžeme zaobstarať za pár minút. V supermarketoch sú dostupné rôzne prevedenia záhradných krbov vyrobených z kameniny alebo kombinácie kamenina a kov. Krby sú profesionálne spracované, takže kúpou záhradného krbu sa vyhnete možným estetickým problémom, ktoré by mohli vzniknúť jeho vlastnoručným stavaním.

Všetky hrany sú dôkladne opracované. Dostupné záhradné krby ponúkajú okrem klasických súčastí krbu aj pracovnú dosku, ktorá môže slúžiť napr. na odloženie misky s mäsom pri grilovaní. Všetky doplnky ako rošt či kľuka na otáčanie mäsa sú súčasťou krbu. Nemusíte tak vynakladať ďalšie finančné prostriedky na ich zakúpenie.

Kvalitný záhradný krb si v hypermarketoch zakúpite už od 300 €. Po zrátaní všetkých nákladov na materiál a prácu sa dnes oplatí si krb skôr kúpiť ako postaviť.

Náš tip: Ak si chcete zútulniť aj interiér vášho domu, vyberte si štýlové obrazy na stránkach http://umenisveta.cz