Lacné kajaky sú realitou

Aj vďaka takzvanej kríze môžeme nakupovať športové potreby čoraz lacnejšie. Všetci výrobcovia sú tlačený vysokou konkurenciou a nízkym dopytom k tomu, aby predávali čo najlacnejšie. To je dobrá správa aj pre milovníkov vodných športov, pretože takto môžu nakúpiť kajaky, kanoe a člny ešte výhodnejšie.

 

Ako nakupovať

Ako pri lacných, tak aj pri drahých kajakoch je nutné sledovať viacero faktorov, ktoré v konečnom dôsledku určujú životnosť výrobku. Najdôležitejším faktorm pri výbere by mala byť kvalita spracovania. Druhým kritériom sú vlastnosti, ktoré výrobca udáva. Treba sa zamerať iba na výrobky, ktoré vyhovujú vašim požiadavkám. Napríklad maximálne zaťaženie. Ak ste osoba vážiaca 90 kilogramov, určite si nekupujte lacnejšiu verziu určenú pre deti a dorast do 60 kilogramov.  Dodržujte aj určený maximálny počet osôb, ktoré môžu kajak využívať.

 

Rozmery

Výber správnych rozmerov je naozaj veľmi dôležitý. Odvíja sa hlavne od vašich doterajších skúseností a zručností. Pre skúsenejších sú vhodné užšie a kratšie lacné kajaky, ktoré sa dobre manévrujú. Pre začiatočníkov sú určené širšie kajaky, ktoré im napomáhajú udržiavať stabilitu.