Kvalitné postele

V posteli trávime takmer tretinu svojho života a preto by sme jej výberu mohli venovať dostatočnú pozornosť. Vybrať si správnu posteľ je naozaj dôležité ale zďaleka nie jednoduché. Kľúčom k úspechu je dostatok informácií, ktoré nám pomôžu objektívne vybrať to najsprávnejšie riešenie. Poďme sa spolu pozrieť na jednotlivé druhy postelí.

Poschodové postele

Tento druh postelí je určený  do detskej izby, ale svoje uplatnenie nachádza  aj v zariadeniach určených na príležitostné prespávanie. Hlavnou výsadou poschodových postelí je ich  priestorová nenáročnosť.  Dôraz pri ich výbere treba klásť hlavne na bezpečnosť. Výstup do hornej časti by mal byť jednoduchý a schodíky  by mali mať protišmykovú úpravu. Zábrana proti prepadnutiu by mala byť pri poschodovej posteli samozrejmosťou. Poschodové postele vyberajte s rozvahou.

 

Manželské postele

V prvom rade si zvoľte vhodný materiál. Vybrať si môžete postele z masívu alebo kovové postele. Kúpu postele z drevotriesky neodporúčame.  Kvalitný materiál zaručí dlhú životnosť bez zbytočných komplikácií. Častým prejavom nekvalitných postelí je napríklad vŕzganie.  Pozornosť venujte aj výberu vhodného roštu. V ponuke sú aj takzvané vyklápacie a polohovacie rošty.  Polohovanie v hlavovej časti umožňuje prispôsobenie manželskej postele na čítanie knihy alebo pozeranie TV. Vyklápacia spodná časť roštu sprístupňuje úložný priestor vo vnútri postele.

 

Čalúnené postele

Prispôsobenie postele vášmu interiéru pomocou poťahovej látky je jednoduchým a praktickým riešením. Veľa predajcov  nábytku ponúka čalúnené postele s možnosťou výberu čalúnenia z bohatého vzorkovníka.  Ak si zvolíte kožené čalúnené postele, získate tak dizajnový doplnok vašej spálne, ktorý sa stane centrom pozornosti.  Údržba postele s koženým čalúnením je navyše veľmi jednoduchá.

 

Postele z masívu

Drevené postele sú ideálnou voľbou do každého interiéru.  Už dávno nepatria iba do vidieckych domácností. Vďaka minimalistickému vzhľadu nachádzajú svoje uplatnenie aj v moderných interiéroch.