Kúpeľňový nábytok

Dôležitou súčasťou dnešných kúpeľní je aj kúpeľňový nábytok. Kedysi sme v kúpeľniach zvykli mať možno jednu skrinku pod umývadlom, dnes je však bežné mať v kúpeľni celé zostavy nábytku.

 

Účel kúpeľňového nábytku

Hlavným dôvodom, prečo má kúpeľňový nábytok v kúpeľni svoje miesto, je odkladací priestor. Ak totiž nemáme v kúpeľni dostatok skriniek a zásuviek, nemáme často kam odkladať rôzne kozmetické potreby, uteráky, a iné veci. Kúpeľňový nábytok nám umožňuje udržiavať kúpeľňu usporiadanú a bez zbytočného neporiadku. V skrinkách v kúpeľni možno skladovať uteráky a osušky, kozmetiku, čistiace prostriedky, prostriedky na pranie a podobne.

 

Ako vyberať kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok musíme vyberať s ohľadom na priestor, ktorý v kúpeľni máme. Do malých kúpeľní sa napríklad hodia úzke a čo najvyššie skrinky, ktoré umožnia využitie priestoru do výšky. Vo väčších kúpeľniach si môžeme dovoliť voľnejšiu ruku pri výbere nábytku. Veľmi praktickým kúskom kúpeľňového nábytku je aj skrinka pod umývadlo. Inak nevyužitý priestor pod umývadlom zaraz premení na odkladací priestor pre rôzne veci. Kúpeľňový nábytok sa dodáva v rozmanitých podobách, rozmeroch a farbách. Pri výbere musíme dbať na to, aby daný nábytok bol svojou úpravou vhodný do vlhkého prostredia kúpeľní. Ak by ste si totiž do kúpeľne umiestnili hocijakú skrinku (ktorá nie je primárne určená ako kúpeľňový nábytok), mohla by sa čoskoro znehodnotiť, nakoľko vlhké a teplé prostredie kúpeľne je veľkou záťažou pre bežný nábytok. Výber kúpeľňového nábytku by mal tiež závisieť od celkového ladenia kúpeľne, čiže nábytok by mal korešpondovať s farbou stien a obkladu. Je dobré, ak kúpeľňový nábytok nie je náročný na údržbu. Vopred sa preto spýtajte výrobcu, respektíve predajcu, ako sa daný nábytok ošetruje a čo všetko vyžaduje. Praktické sú skrinky do kúpeľne na kolieskach, ktoré možno jednoducho premiestňovať a teda v prípade potreby ľahko vyčistíte aj priestor pod nábytkom. V tomto smere sú praktické aj závesné sústavy nábytku, ktoré sa uchytia priamo do steny.

 

Kde kúpiť kúpeľňový nábytok

Kúpeľňový nábytok majú vo svojej ponuke rôzne obchody s nábytkom, ale tiež kúpeľňové štúdiá. Ak si neviete rady s výberom vhodného nábytku do vašej kúpeľne, v dobrom kúpeľňovom štúdiu vám iste radi poradia.