Kúpeľňové zrkadlá

Každý človek strávi v kúpeľni aspoň malú časť dňa. Ráno vstaneme a zamierime do kúpeľne vykonať rannú hygienu. Rovnako sa náš deň aj končí, keď pred spaním opäť trávime čas v kúpeľni. Nebola by to kúpeľňa, keby sme v nej nenašli zrkadlo, ktoré samozrejme naše úkony v kúpeľni do značnej miery uľahčuje. Ako si teda vybrať to správne?

Veľké zrkadlá opticky zväčšujú priestor

Vo všeobecnosti sa dá tvrdiť, že každé zrkadlo vie opticky zväčšiť priestor. V prípade veľkých izieb, akými je napríklad obývačka, to nie je vždy potrebné. Ak však hovoríme o kúpeľni, ktorá býva obyčajne menšia a v mnohých prípadoch taktiež bez okien, nadobúda význam zrkadla oveľa väčšie rozmery. Práve preto, že bývajú kúpeľne malých rozmerov si ľudia obyčajne volia väčšie zrkadlá. Nebýva ničím nezvyčajným, že niekedy dosahujú aj rozmery viac ako dva metre štvorcové. Takéto veľké zrkadlo dokáže opticky zväčšiť priestor tak, že sa kúpeľňa zdá byť skutočne priestranná a človek sa v nej už necíti akoby na neho padali všetky steny.
 

Výška zrkadla

Umiestnenie zrkadla v kúpeľni je na jednej strane pomerne všeobecné, keďže si ho ľudia inštalujú obyčajne nad umývadlo, kde má najväčší význam. Na druhej strane, však treba zrkadlo prispôsobiť ľuďom, ktorí v domácnosti žijú. Pravidlom by samozrejme mal byť fakt, že človek by si mal v zrkadle vidieť hlavu a torzo bez toho, aby sa musel krčiť alebo sa napínať na špičky. Práve to je dôvod prečo by sa mali zrkadlá vešať do kúpeľne individuálne a ak obyvatelia domácnosti nespadajú do výškového priemeru stosedemdesiat centimetrov, mali by radšej voliť možnosť samostatného umývadla a zrkadla. Takto si môžu zrkadlo zavesiť nad umývadlo presne v takej výške, ako potrebujú.

Zrkadlo s osvetlením

Keďže ľudia sa obyčajne v kúpeľni pripravujú na deň, musia sa v zrkadle skutočne dobre vidieť. Dnes sú obrovským hitom zrkadlá, ktoré majú osvetlenie. Možností je viacero a je len na človeku, čo si vyberie. Najčastejšou voľbou bývajú zrkadlá v ráme, pričom osvetlenie je inštalované v samotnom ráme. Okrem toho sa dá zrkadlo osvetliť aj externe. To znamená, že zrkadlo upevnené na stene osvetľujú svetlá, ktoré sa buď nachádzajú nad ním alebo vedľa neho na stene. Svetlo by malo dopadať na zrkadlo v správnom uhle. Najvhodnejšie je umiestniť dve svetlá nad zrkadlo alebo jedno na bok a druhé nad zrkadlo.

Zrkadlo na mieru

Každá kúpeľňa je iná a každému človeku sa páčia rozdielne veci. To je dôvod, prečo mnohí ľudia volia možnosť zrkadiel na mieru. Už sme spomínali, že správna inštalácia zrkadla je dôležitá pre ľudí, ktorí sú vzrastom nižší alebo naopak vyšší. Pre takýchto ľudí sú určené aj zrkadlá na mieru. Okrem toho, ak si už človek dáva robiť do kúpeľne na mieru skrinky, obyčajne mu k tom dodajú aj zrkadlo na mieru. Každá spoločnosť, ktorá vyrába nábytok do kúpeľne takúto možnosť ponúka. Aj keď sú zrkadlá na mieru obyčajne drahšie ako tie, ktoré kúpite v obchode už hotové, za kvalitu sa oplatí priplatiť. Takto budete s istotou vedieť, že zrkadlo bude v kúpeľni sedieť presne tak, ako má.