Kúpeľňové obkladačky

Kúpeľňa prešla v poslednom čase výraznými premenami. Na jej vzhľad dnes kladieme veľký dôraz, pretože v kúpeľni sa jednoducho chceme cítiť dobre a príjemne. Na to, aby sme v kúpeľni vytvorili tú správnu atmosféru, potrebujeme okrem iného vybrať aj správne kúpeľňové obkladačky. Ponuka je v tomto smere viac než bohatá. Ako si teda vyberať?

Aké obkladačky sú na trhu

V kúpeľniach sú dnes trendom rôzne druhy obkladačiek. Populárna je mozaika zložená z množstva malých kúskov obkladačiek, ako aj veľkoformátové obkladačky. Rozdiely nie sú však len v rozmeroch obkladačiek ale aj v úprave povrchu. Ten môže byť lesklý ako aj matný a tiež jednofarebný či vzorovaný. Obľube sa tešia aj obklady imitujúce prírodné povrchy ako drevo či bambus. Hitom sú aj kúpeľňové obkladačky a dlažby so samočistiacimi schopnosťami, ktoré robia údržbu kúpeľne skutočne jednoduchou. Kúpeľne sa dnes dajú krásne vy-obkladať presne podľa predstavy. Možno totiž kombinovať rôzne farby a tóny obkladačiek, kombinovať jednofarebné obkladačky so vzorkovanými a obložiť si tak v podstate kúpeľňu „na mieru“. Čo sa týka dlažby v kúpeľni, je praktické, ak má protišmykovú úpravu, keďže v kúpeľni je riziko pošmyknutia veľmi vysoké. Okrem toho pri jej výbere zvážte aj to, či je vhodná na podlahové kúrenie, ak toto v kúpeľni plánujete. Nie každá dlažba je totiž svojimi vlastnosťami dobrý adeptom. Dlažba musí, samozrejme, ladiť s obkladom, aby sa podlaha a steny „nebili“.

Ideálne kúpeľňové obkladačky

Vlastnosti, ktoré by mali mať kvalitné kúpeľňové obkladačky, možno zhrnúť niekoľkými slovami – ide najmä o dlhú životnosť, jednoduchú údržbu a dokonalý efekt.

Keď nemáte presnú predstavu

Ak neviete, aké obkladačky do kúpeľne zvoliť, zájdite si do kúpeľňového štúdia. Nájdete tam rôzne variácie obkladov a možno na základe toho dostanete predstavu, ako by vaša kúpeľňa mohla vyzerať. Inšpirovať sa však môžete aj na internete či v rôznych katalógoch kúpeľní. Potom už len stačí vybrať si ten správny obklad a „obliecť“ kúpeľňu podľa vašich predstáv.