Kovové postele

Popri iných materiáloch, z ktorých môžu byť naše postele zhotovené, sú obľúbenými postele kovové. Kovové postele majú rozmanité podoby – od tých najjednoduchších strohých tvarov až po nádherné romantické ručne kované postele, ktoré sú neraz hotovým umeleckým dielom.

kovová posteľ?

Kovové postele majú mnoho výhod. Tieto postele vám vydržia dlhé roky, sú praktické, pevné a vďaka širokému výberu sa dá vybrať kovová posteľ skutočne do každej spálne. Okrem striebornej či zlatej, sa dajú kúpiť kovové postele mnohých iných farieb ako biela či čierna.

Vybrať si možno kovové postele čistých línií, ktoré perfektne zapasujú do takto ladeného interiéru. Ručne kované postele sú zasa krásnym kúskom nábytku pre romanticky založených ľudí, ktorí ocenia ručnú prácu, detaily a originalitu. Ešte viac romantiky dodajú takzvané nebesá, ktoré sa k týmto posteliam perfektne hodia. Ručne kované postele však bývajú aj finančne náročnejšie než bežné kovové postele (keďže ide o ručnú prácu) a taktiež sú veľmi ťažké. Kovovú posteľ možno umiestniť aj do detskej izby a okrem klasických postelí sa dodávajú aj kovové poschodové postele. Zaujímavou možnosťou sú tiež kovové postele kombinované s drevenými prvkami.

Zopár “nie” pre kovové postele

Jednou z nevýhod, obzvlášť pri menej kvalitných kovových posteliach, býva vŕzganie konštrukcie. Kovové postele sa tiež neodporúčajú z pohľadu feng shui (uprednostňujú sa postele z dreva). Taktiež pri kovových posteliach zväčša nie je úložný priestor.

Ako vyberať posteľ?

Ak sa rozhodnete pre kovovú posteľ, treba zvážiť viacero vecí. V prvom rade by mala posteľ vhodne dopĺňať celkový vzhľad miestnosti, teda je potrebné prispôsobiť výber postele ostatnému nábytku miestnosti. Kovovú posteľ možno kúpiť bežne v obchodoch s nábytkom, alebo tiež cez internet. Prípadne, ak máte záujem o ručne kovanú posteľ, skúste sa poobzerať po nejakých remeselníkoch vo vašom okolí, alebo opäť využite internet. O kvalite kovovej postele čo-to napovie aj dĺžka záruky, akú na ňu výrobca poskytuje. Pri bežných kovových posteliach býva spravidla dva roky, pri ručne kovaných aj 10 či viac rokov.