Kôš na odpadky

Je v každej domácnosti. Nenápadný a zároveň tak veľmi potrebný. Reč je o odpadkovom koši. Je to skutočne vec, bez ktorej si život v domácnosti nevieme predstaviť, i keď sa nad problematikou odpadkových košov zväčša nejako hlbšie nezamýšľame.

Zabudované koše vs samostatne stojace

Odpadkové koše sú rôzne. Rozdiely bývajú jednak vo veľkosti, v tvare ako aj v materiáloch, z ktorých sa koše vyrábajú. Okrem iného sa koše delia aj na samostatne stojace a zabudované. Zabudované koše sú ukryté vnútri skrinky, takže sa nemusíme starať o hľadanie vhodného miesta na umiestnenie koša, ani príliš hľadieť na jeho vzhľad. Ak chceme zabudovaný kôš na odpadky, je najlepšie plánovať ho už v procese výberu kuchynskej linky. Voľne stojace odpadkové koše nás už nútia trošku viac zvažovať – jednak treba nájsť vhodné miesto na ich umiestnenie a zároveň by mali ladiť s celkovou atmosférou a zariadením kuchyne (prípadne inej miestnosti). Volíme vhodnú farbu a tiež dostatočnú veľkosť koša – veľkosť závisí od toho, koľko odpadu denne vyprodukujeme.

Nadčasové koše na odpadky

Dnešný trh ponúka rôzne druhy košov. Nielen že sú dizajnovo zaujímavé, ale disponujú aj užitočnými funkciami. Čo sa týka čistoty, sú vhodnejšie koše s bezdotykovým ovládaním – či už tie, ktoré sa otvárajú stlačením pedála alebo potom s otváraním na senzor. Manipulácia s košom je v týchto prípadoch veľmi jednoduchá a hygienická. Keďže je dnes bežné triediť odpad, na trhu sú aj špeciálne koše, takzvané sortery, ktoré disponujú viacerými nádobami a umožňujú tak jednoducho triediť odpad. Tieto koše môžu byť opäť voľne stojace alebo zabudované.

Koše nepatria len do kuchyne

Odpadkové koše však nemajú svoje miesto len v kuchyni. Takisto sa hodí mať nejaký v kúpeľni či na toalete. Aj pracovňa alebo detská izba je vhodným miestom, kde sa odpadkový kôš zíde. Do detskej izby pre menšie deti sa hodia odpadkové koše veselých farieb. Kúpiť sa dajú aj koše v podobe rôznych zvieratiek či iných postavičiek. Takýto kôš je potom nielen praktickým ale aj zábavným doplnkom detskej izby.