Moderné plastové konferenčné stolíky

Konferenčný stolík predstavuje kus nábytku s osobitným významom – stáva sa centrálnou časťou Vašej obývačky – miesta kde oddychujete a súčasne usádzate Vaše návštevy.

Kritéria výberu konferenčného stolíka

Pri výbere ideálneho stolíka myslite okrem priestoru a nábytku, ktorým Vaša obývačka disponuje, taktiež na situácie, v ktorých budete Váš stolík využívať. Pre časté posedenia s priateľmi sú vhodnejšie masívnejšie priestranné stolíky primeranej výšky, s jednoduchou údržbou a s odkladacím priestorom. Ak je konferenčný stolík vo Vašej obývačke skôr dekoratívnou záležitosťou, zvoľte atraktívnejšie materiály či tvary (kombinácia skla, chrómovaného kovu, dreva).

Kov, sklo, plast či masív?

Čo sa týka materiálu, vo veľkej miere záleží na vkuse a štýle, v akom je zariadené Vaše obydlie. Milovníci vidieckeho štýlu so zmyslom pre romantiku zvolia skôr stolík z masívu, dreva či ratanu. Ak obľubujete dizajnérske kúsky nábytku, vybrať si môžete z netradičných tvarov sklenených stolíkov, najčastejšie v kombinácii s kovovými nožičkami. Príjemným kompromisom je drevo, prípadne laminovaná drevotrieska v spojení so sklom. Takéto stolíky sú praktické na údržbu a vďaka širokej ponuke dekorov a prevedení ideálne zapadnú do akejkoľvek obývačky.

Zopár praktických rád:

– Malú obývačku opticky zväčšíte, ak si vyberiete stolík z číreho skla. Ideálny pre malé priestory je tiež modulárny (nastaviteľný)stolík, ktorý sa dokonale prispôsobí Vašim aktuálnym potrebám.
– Pri veľkej obývačke si môžete dopriať stolík z masívu aj v tmavších farbách. Nezabudnite ale na odkladací priestor, vďaka ktorému budete mať svoju obľúbenú knihu vždy poruke.
– K rohovej sedačke sa najlepšie hodí stolík v tvare obdĺžnika. Jeho veľkosť musí byť zvolená tak, aby umožnila voľný pohyb medzi sedačkou, stolíkom a zvyšným nábytkom.
– Môže sa Vám to zdať zbytočné, no pred nakupovaním si nezabudnite Vašu obývačku dôsledne premerať.