Konferenčné stolíky

Trendy v nábytkárstve sa menia rovnako rýchlo ako trendy v obliekaní. To čo bolo moderné včera, už nemusí byť moderné dnes. Aj keď neexituje žiadna záruka, že nový nábytok vydrží byť moderný navždy, predsa len existuje niekoľko prvkov, ktoré už sú v nábytkárskom priemysle moderné dlhšiu dobu. Tieto tendencie sa samozrejme preniesli aj do konferenčných stolíkov. Práve stolíky zohrávajú veľmi dôležitú úlohu v obývacích izbách, či už vtedy, keď máme doma hostí a kladieme na konferenčný stolík občerstvenie alebo len keď oddychujeme doma pri televízií a chceme si dačo odložiť. Aké stolíky sú teda moderné?

Stolíky s presklenou doskou

Sklo už dlhú dobu predstavuje prvok modernosti vo všetkom nábytku. V prípade konferenčných stolíkov ide obyčajne o vrchnú dosku. Ak chce človek dosiahnuť skutočne svieži a moderný vzhľad, mal by zvoliť naozaj hrubú a ťažkú sklenenú dosku. Dnes už sa nekladú medze ničomu a pre dosiahnutie naozaj šokujúceho vzhľadu, môže byť sklenená doska stola aj inej farby ako priesvitná.

 

Kovové stolíky

Kov je materiál, s ktorým treba v prípade všetkého nábytku nakladať skutočne opatrne. Ak sa ho totižto použije málo, obyčajne vyzerá, že na nábytok nepatrí a na druhej strane, ak to človek s kovom na nábytku preženie, pôsobí sterilným dojmom. Preto treba voliť zlatú, strednú cestu. V prípade konferenčných stolíkov sa za moderný prvok považujú kovové nohy alebo kovové lemovanie vrchnej dosky. Najmodernejšia kombinácia kovu je tá so sklom a práve preto je dnes na našom trhu skutočne veľa konferenčných stolíkov tejto kombinácie.

Asymetrické stolíky

Asymetria v nábytkárstve našla svoje pevné miesto a uplatňuje sa čoraz viac aj pri konferenčných stolíkoch. Prejaviť sa môže v rôznych formách. Od stolíkov rôznych tvarov, po nejednotné nohy konferenčného stolíka, až po rôzne nesúvislé kombinácie materiálov, ktoré boli na výrobu stolíka použité. Treba si však pamätať, že asymetrické konferenčné stolíky sú skutočne trendové. Preto sa nehodia do každej obývacej izby a v prvom rade treba dbať na celkový dojem.

Farebné stolíky

Na oživenie priestorov sa používajú rôzne doplnky. Dnes sa však nekladú medze takmer ničomu a preto si už môže človek osviežiť obývaciu izbu aj farebným konferenčným stolíkom. Farba sa dá dodať stolíku rôznymi spôsobmi. Okrem už spomínanej farebnej sklenej dosky stola, sa dajú využiť napríklad aj farebné nátery na drevo alebo čo je dnes ešte väčším hitom, aj napríklad farebné, hrubé plasty. Ak teda radi experimentujete, farebný konferenčný stolík je to, čo by ste si do obývacej izby mali kúpiť. Aj v tomto prípade však treba myslieť na celkový dojem.