Koľko stojí zariadiť byt

Kúpiť nový byt a osamostatniť sa je vždy veľký krok v živote mladého človeka. Väčšina si musí na tento účel vziať hypotéku pretože našetriť tak veľkú sumu  nie je možné. Dnes si troška posvietime na činnosť, ktorá súvisí s kúpou nového bytu, na jeho zariadenie . Budeme sa snažiť vyčísliť cenu zariadenia štandardného trojizbového bytu. Pre náš modelový byt budeme vyberať nábytok z eshopu albero.sk

 

Spálňa

Ak si človek kúpi byt, asi pravdepodobne začne so zariaďovaním spalne. Sem určite patrí manželská posteľ a šatňová skriňa.  Môžete si zvoliť aj doplnkový nábytok  ako napríklad nočné stolíky, kozmetický stolík, taburet či nemý sluha. Ak nie sme náročný, zmestíme sa bezproblémov do 2000 EUR.

 

Kuchyňa

Tu sú rozdiely v jednotlivých typoch kuchynských zostáv naozaj priepastné. Nie je problém zohnať katalógovú kuchyňu za 800 € ale tak isto aj kuchyňu na mieru za 8000 €. Záleží len na vašej náročnosti. Ku kuchyni si musíte pripočítať asi 1500 € za spotrebiče (chladnička, varná doska, rúra, mikrovlnka).

 

Predsieň

Nábytok do predsiene sa dá obstarať naozaj za pár EUR. Väčšine z nás stačí vešiaková skriňa, poprípade botník. Tieto druhy nábytku nestoja veľa. Pozrite sa napríklad čo stoja predsiene TU.

 

Obývacia izba

Moderná obývacia izba pozostáva zo sedacej súpravy a obývacej steny. Dnešné obývacie steny sú v mnohých domácnostiah často zastúpené iba stolíkom pod televízorom. Ten stojí cca 100 – 200 EUR. Troška drahšie sú sedacie súpravy. Ich priemerná cena je 1000 EUR.