Koberec do detskej izby

 

Každý rodič určite rozmýšľa, ako dieťaťu spestriť jeho izbu. Nielen rôzne hračky, ale aj koberec môže byť obľúbeným prostriedkom na hranie. Deti sa väčšinou hrajú na zemi. No podlaha býva často studená, preto by dieťa malo mať pod sebou koberec. Koberec slúži aj ako podložka na hranie, ktorá by mala byť zaujímavá a stať sa tak súčasťou hry. Určite aj vy poznáte koberec s motívom cesty a cestnej premávky, ktorý je na trhu už roky. Dnes sú dostupné aj iné, napríklad motív futbalového ihriska či pirátskej lode.

Netradičný detský koberec

Netradičný tvar detského koberca vo forme oblaku alebo listu dieťa určite zaujme. Rodičia tak docielia to, že dieťa sa bude hrať na teplej podložke a nie na chladnej podlahe, takže je chránené pred nachladnutím. Koberec musí byť pre dieťa bezpečný, preto vyberáme hlavne kusy s protišmykovou podložkou. Koberec musí byť dostatočne hrubý a mäkký. Pre dieťa nie sú vhodné koberce s príliš dlhým vlasom, pretože v nich sa veľmi ľahko držia nečistoty, ktoré sa naopak veľmi ťažko odstraňujú.

Tipy na koberec do detskej izby

Koberec nie je potrebné umiestňovať na celú plochu detskej izby. Stačí len malý behúň prípadne malý koberček umiestnený do stredu izby prípadne do hracieho kútika. Ak je dieťa malé, každý rodič by sa mal o jeho koberček výnimočne starať. Nestačí vysávať len raz za týždeň. Na zem rýchlo sadá prach, takže ak by sme ho často nevysávali, naše deti by sa hrali v špine. A to dúfam nechceme.