Katalógové kuchyne vs. kuchyne na mieru

Výber kuchyne je tak, ako zariaďovanie každej inej izby veľmi náročné na predstavivosť. No do kuchyne dávame viac. Okrem samotného výzoru kuchyne musíme riešiť aj jej praktické využitie.

Pred začatím navrhovania riešenia kuchyne si treba ujasniť niekoľko vecí. V prvom rade uvážte svoje finančné možnosti, ktoré dávajú naozaj veľké, no niekedy aj malé možnosti. No kuchyňu zariaďujete len raz, preto nešetrite. Vyberajte si to, čo sa vám páči a hodí. Ujasnite si využívanie kuchyne či bude využívaná len občas alebo v nej budete tráviť niekoľko hodín denne.
 

Kuchyne na mieru

Najväčšie možnosti dávajú kuchyne na mieru. Stolár vám vyrobí presne to, o čom snívate. Vaše predstavy budú jediným podkladom pre výrobu. Zároveň si môžete byť istý, že vaša kuchyňa je jedinečná a nikto iný takú nemá. Voľba materiálu a farieb je na vás, preto sa nemôže stať, to čo pri katalógových. Dizajn často nesedí predstavám, zatiaľ čo farba áno a naopak. Preto býva ťažké vybrať si z ponuky obchodov tú pravú kuchyňu pre vás.

Aj keď katalógové kuchyne umožňujú vlastný výber jednotlivých komponentov do vašej kuchyne, aj tak je najpravdepodobnejšie, že sa rozmery presne nehodia tvaru priestoru. Pri kuchyniach na mieru je jasné, že berú ohľad na rohy a dĺžku priestoru pre kuchynskú linku.

Katalógové kuchyne

Kuchynský nábytok z obchodných centier za vyrába vo veľkovýrobe, preto jeho spracovanie nie je vždy najkvalitnejšie. Najväčšou výhodou katalógových kuchýň je cena a pomerne rýchla dostupnosť. Kuchyne na mieru umožňujú voľbu materiálu a farby podľa predstáv a zaisťujú väčšiu kvalitu nábytku. No za kvalitu a exkluzivitu je potrebné priplatiť si.