Kancelárske stoličky

Mnoho ľudí nenávidelo prácu za písacím stolom aj kvôli nepohodlnému sedeniu, ktoré zapríčiňovali nepríjemné bolesti krčnej chrbtice. Tieto následky zlej kancelárskej stoličky často zapríčiňovali aj chronické bolesti, takže pracovník získal v práci problém na ďalšie roky života.

Ergonomické kancelárske stoličky

Vďaka ergonomickému rozvoju sa už aj kancelársky nábytok začal vyrábať tak, aby brali ohľad najmä na osobu, ktorá na ňom sedí. Úlohou dizajnérov bolo zvoliť vhodný tvar stoličky tak, aby sa eliminovali všetky zdravotné problémy plynúce zo sedenia v kancelárií. Samotné tvarovanie stoličky a taktiež rozličné doplnky ako sú napr. lakťová a hlavová opierka zabezpečujú vhodné postavenie tela, vďaka ktorému sa na stoličke sedí príjemne. Aj nastavenie jednotlivých polôh stoličky dáva väčšiu pravdepodobnosť, že pracovník v kancelárií sa na stoličke bude cítiť pohodlne. Páčka umiestňovaná zvyčajne pod sedadlom zabezpečí vertikálny posun stoličky a niektoré nové typy umožňujú aj jednoduchú polohovateľnosť operadla tým, že naň jemne pritlačíme. Operadlá kancelárskych stoličiek nie sú rovné, ale na niektorých miestach obsahujú viac výplne alebo majú prehnutý tvar, ktorý napodobňuje stavbu chrbtice. Postava je vzpriamená vďaka prirodzenému držaniu chrbtice, čiže nepociťujeme bolesť.

 

 

Prispôsobte si kancelársku stoličku

Pri výbere treba brať ohľad na viacero faktorov. Jeden z nich je aj potenie. Ak sa daná osoba potí na chrbte viac, ako je normál, odporúčame kancelársku stoličku s operadlom, ktoré obsahuje malé otvory. Ak vás bolieva krk, zvoľte stoličku s operadlom hlavy. Stále najatraktívnejším materiálom poťahu kancelárskych stoličiek je koža, ktorá je zároveň aj ozdobou kancelárie. Taktiež sa stále predávajú sedačky s molitanovou výplňou a bavlneným poťahom a novým trendom sú kancelárske stoličky zo sieťoviny, ktoré zabezpečujú stále vetranie tela.