Kamenné obklady pre interiér

Kamenný obklad

Kameň patrí k základným stavebným materiálom. No kým zvyčajne sa s kameňom v podobe obkladu stretávame skôr v exteriéri, kamenný obklad má tiež široké využitie aj v interiéri. Navyše, takýto obklad je dnes veľmi moderný.

Kde všade môže byť?

V interiéri možno kamenný obklad použiť takmer v každej miestnosti. Veľmi moderný a obľúbený je kameň v obývacej miestnosti, či už ako obklad okolo krbu alebo inde. Kamenný obklad zvýrazní tiež krásu iných miestností. Pekne vyzerá ako ozdoba prechodov medzi miestnosťami, napríklad medzi kuchyňou a obývačkou. Ani v kúpeľni sa nemusíte báť využiť kamenný obklad. Kúpeľňa tým získa veľmi zaujímavý, akoby prírodnejší vzhľad. Aj kuchyňa bude vyzerať originálnejšie, ak namiesto bežných obkladačiek použijete kamenný obklad.

 

Výhody

Kamenný obklad dokáže urobiť s interiérom naozaj divy. Je moderný, praktický a dá sa vybrať v rôznych tvaroch, veľkostiach, s rozličnou povrchovou štruktúrou ako aj v rôznych farebných prevedeniach. Najčastejšie sa používa obklad z umelého kameňa, ktorý má mnoho výhod. Je ľahký, vzdušný a dá sa zohnať skutočne v rozmanitých podobách, pričom dokonale imituje prírodný kameň. Ak trváte predsa len na obklade z prírodného kameňa, treba spravidla rátať s trošku vyššou cenou. Kamenný obklad sa jednoducho lepí na stenu pomocou vhodného lepidla. Presné inštrukcie na lepenie obkladu, ak si ho chcete nalepiť sami, by ste mali nájsť buď v balení kamenného obkladu alebo sa na to opýtajte predajcu. Kamenný obklad vám ale môžu nalepiť aj odborníci, takže si nemusíte lámať hlavu s tým, aké lepidlo použiť a s inými prípadnými prekážkami.

 

Kde ho kúpiť?

Kamenný obklad zoženiete vo väčšine stavebnín, takže stačí zájsť do najbližšej predajne a pozrieť si ponuku. Veľký výber kamenného obkladu je však aj na internete, čo poteší všetkých zaneprázdnených. Predáva sa zväčša na metre štvorcové a cena môže byť rôzna. Konkrétna suma, ktorú za meter štvorcový kamenného obkladu zaplatíte, závisí od toho, či ide o prírodný alebo umelý kameň a potom tiež od jeho hrúbky ako aj ďalších vlastností. Tie najlacnejšie sa dajú kúpiť zhruba od 13-15 Eur za meter štvorcový.