Hitom tohto roka sú rímske rolety

Mať súkromie je naozaj dôležité. Preto si každý z nás z času na čas zakryje okno. Okrem záclon a závesov na takéto účely dnes ľudia využívajú čoraz častejšie aj rímske rolety. Tie sú na rozdiel od záclon a závesov naozaj moderné a preto sa hodia aj do minimalistických interiérov. Ich popularita v ostatnom čase stúpla natoľko, že sa objavujú čoraz viac aj v kanceláriách, či reštauráciách.

Charakteristika

Rímske rolety sú vo všeobecnosti zložené z dvoch častí. Okrem tieniacej látky majú aj takzvaný vodiaci systém. Ten sa označuje aj ako roletové kovanie a látka sa naň pripevňuje pomocou suchého zipsu. Rozdiel oproti klasickej rolete spočíva v tom, že látka rímskej rolety sa pri pohybe nahor skladá do rias, namiesto toho aby sa zvinula ako to je pri klasickej rolete.

 

Výhody

Popularitu si rímske rolety získali aj tým, že majú nepochybne mnoho výhod. K tým najväčším patrí fakt, že má pri nich človek takmer neobmedzené možnosti. Aj keď je princíp každej rímskej rolety rovnaký, v skutočnosti je možností prevedenia mnoho. Je len na človeku, akú látku si na roletu vyberie. Výber farby, vzoru a textílie je len na ňom a preto sa môže každý realizovať po svojom.

Čistenie

Poznáte tú vôňu aviváže, ktorá sa rozlieva po celom domove? Určite áno a preto iste viete, že takto dokážu miestnosti rozvoňať aj čerstvo opraté záclony. Žalúzie sa na druhej strane čistia oveľa horšie a ich údržba môže trvať aj niekoľko hodín. Preto je dobré vedieť, že človek môže pohodlne zvoliť rímske rolety a zbaviť sa ťažkého čistenia. Tie totižto stačí odopnúť z rámu a oprať v práčke.

Ovládanie rímskej rolety

Keď si človek kúpi rímsku roletu, môže si vybrať ako bude vyzerať. Súčasťou rolety je aj ovládanie, ktoré taktiež dodáva rolete výsledný vzhľad. Na výber je viac druhov ovládania. Ak človek zvolí mechanické ovládanie, musí sa spoľahnúť na rôzne retiazky, lanká alebo šnúrky. Dnes sa však dajú zohnať aj rolety s ovládaním elektronickým, ktoré je naozaj efektné.