Drevené stoličky

Drevo je stále materiálom, ktorý sa v nábytkárskom priemysle používa najviac. Dnes sa s drevom však kombinuje mnoho iných materiálov, ktoré mu dodávajú moderný a súčasný vzhľad. Medzi stále populárne kusy nábytku z dreva nepochybne patria aj drevené stoličky. Aké drevené stoličky si teda môže človek do svojho domu alebo bytu kúpiť?

Kuchynské drevené stoličky

Kuchynské stoličky slúžia hlavne na stolovanie. Ľudia na nich sedia pri jedle a vo chvíľach diskusií, ktoré po jedle obyčajne nasledujú. Kuchynské stoličky sú podobné tým jedálenským a kladú sa ne v podstate rovnaké požiadavky. Prvou a najdôležitejšou z nich je pohodlnosť. Drevená stolička by mala teda byť opatrená nejakým mäkkým sedákom a operadlom. Čo sa týka výberu dreva, to je absolútne individuálne. Ľudia si stoličky obyčajne vyberajú podľa farby a to buď podľa farby dreva alebo podľa odtieňa náteru. Vo všeobecnosti sa však odporúča v prípade stoličiek drevo tvrdé a pevné, keďže so stoličkami sa často manipuluje a tvrdé drevo má menšiu tendenciu sa otĺkať.

 

Drevené barové stoličky

Veľkej obľube sa dnes tešia otvorené kuchyne. To znamená, že kuchyňu spája so susednou izbou nejaký pult, ktorý sa dá následne využiť aj ako stôl. K takémuto pultu sa dokonale hodia barové stoličky a mnoho ľudí dnes stále siaha po drevených kusoch. Drevené barové stoličky majú obyčajne veľmi jednoduchú konštrukciu a z toho istého dôvodu ako kuchynské stoličky sa vyrábajú z tvrdého dreva. Aký konkrétny model si človek vyberie je opäť len a len na ňom.

Záhradné drevené stoličky

Drevený záhradný nábytok je v princípe jeden z najkrajších. K takémuto nábytku nepochybne patria aj záhradné stoličky. Tvarovo aj materiálovo sa môžu drevené stoličky do záhrady odlišovať, ale vždy by sa malo myslieť na ich ochranu. Drevené stoličky, ktoré bývajú vystavené vonkajšiemu prostrediu, teda slnku, vetru a hlavne vlhku musia mať špeciálnu povrchovú úpravu.