Doplnky do kúpeľne

Každá kúpeľňa potrebuje aspoň základné doplnky. Veď ako by to v kúpeľni vyzeralo bez rôznych praktických vešiakov, držiakov na mydlo, na zubné kefky či sušiakov a ďalších drobností?

Aj na doplnkoch záleží

Doplnky do kúpeľne sa dajú zohnať v rôznych predajniach, najčastejšie však tieto veci nájdeme v kúpeľňových štúdiách či obchodoch s nábytkom. Doplnky do kúpeľne by sme ale nemali vyberať len tak ledabolo. Výberom tých správnych kúpeľňových doplnkov môžeme našu kúpeľňu pozdvihnúť a oživiť, nesprávne zvolené doplnky zasa pokazia celkový dojem.

 

Ako vyberať kúpelňové doplnky

Pri výbere doplnkov pre vašu kúpeľňu je nutné prihliadať na viaceré veci. Je praktické, ak sú doplnky ľahko čistiteľné, aby ste predišli hromadeniu baktérií a nečistôt. To sa týka obzvlášť zásobníkov na tekuté mydlo, držiakov na zubné kefky či podložiek na tuhé mydlo. Pekne pôsobia ucelené sety týchto kúpeľňových doplnkov. Bývajú vyrobené z rôznych materiálov, výber je len a len na vás. Napriek tomu, že kúpeľňové sety z keramiky pôsobia na prvý pohľad krásne a lákavo, treba myslieť na ich rozbitnosť. Nie sú teda vhodné, ak máte napríklad malé deti. Vždy je vhodné vybaviť kúpeľňu aj rôznymi držiakmi a vešiakmi na uteráky. Iste oceníte aj poličky, na ktoré možno naukladať kozmetiku a iné drobnosti. Svoje uplatnenie nájdu takéto poličky hlavne v menších kúpeľniach.

 

Do malých kúpeľní sa zároveň hodia doplnky svetlejších farieb, pretože tmavšie farby by malú kúpeľňu opticky ešte viac zmenšovali. Vo väčšine kúpeľní sa stretneme aj s predložkou pred vaňu. Pri výstupe z vane zabezpečuje nešmykľavosť, takže je to určite praktický doplnok do kúpeľne. Výber predložiek je široký, čo sa týka tvarov, rozmerov i farebnosti. O kúpeľňové predložky sa však treba riadne starať, a to najmä častým praním, aby sa v nich nedržala špina a baktérie. Z pohľadu údržby možno povedať, že praktickejšie sú predložky z umelých vlákien oproti bavlne.

Nech to ladí!

Doplnky do kúpeľne musíme voliť aj podľa celkového štýlu našej kúpeľne. Ak je vaša kúpeľňa ladená do elegantného a luxusného štýlu, mali by také byť aj doplnky. Do kúpeľní minimalistického štýlu zasa lepšie zapadnú doplnky jednoduchých a čistých línií. Aj farebnosť treba prispôsobiť obkladu kúpeľne a farbám stien.